Fotogalerie prosinec 2021

Překvapení pro rodiče

Děti ze všech vagónků vyráběly v prosinci pro rodiče milé malé překvapení. Děti v některých třídách tvořily lampičky na adventní průvod. 

Dělat druhým radost…

…k předvánočnímu času prostě patří….

  • Proto děti z modrého vagónku vytvořily spoustu drobných vánočních dárečků, aby je maminka Míši z oranžového vagónku, která pracuje v mnichovické Charitě, rozvezla spolu s obědy babičkám a dědečkům. Určitě je to moc potěší… 🙂
  • Proto jsme se ve školce všechny domluvily a složily jsme se na několik hraček pro děti na dětském oddělení nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Hračky jsme předaly ve čtvrtek 16. prosince paní Sehnalové, která spolupracuje s Nadačním fondem Křídla dětem. Ta je předá přímo zdravotním sestřičkám pro děti, které jsou v nemocnici hospitalizované. 🙂 (Zpráva o předání sbírky nemocnici v Benešově vyšla tady)
  • Proto děti ze zeleného, oranžového a červeného vagónku připravily pro babičky a dědečky ze Strančic vánoční přání, které  předaly na Obecní úřad. Tam nám slíbili, že se přáníčka dostanou co nejdříve ke správným adresátům. 🙂
  • Proto jsme první prosincový týden umožnili rodičům a zaměstnancům zapojit se do sbírky ke zpříjemnění náročných služeb v nemocnici. Ve čtvrtek 9. prosince jsme vybranou spoustu čajů, kávy, sušenek, čokolády a sušeného ovoce předali ve velké krabici mamince, která vše dopraví kolegyním na oddělení v IKEMu.  Děkujeme, že jste se zapojili… 🙂 (Doplnění z 10. prosince – maminka poslala mail: Dnes jsem předala sbírku ze školky kolegyním, byly z toho nadšené. Zpříjemnili jste nám dnešní den. Jménem kolegyň z kliniky IKEM – endoskopie srdečně děkujeme. )

 

 

Pečeme i nepečeme vánoční cukroví 🙂

Děti v zeleném vagónku připravovaly nepečené kokosové kuličky, děti v červeném a oranžovém vagónku pekly a zdobily vánoční perníčky a cukroví. Vše se moc povedlo… 

Cesty časem

Děti ze zeleného vagónku se v říjnu zúčastnily výtvarné soutěže “Cesty časem”, kterou vyhlásila ZUŠ Velké Popovice. Děti tvořily Karlův most v Praze, každý po svém… Tento týden byly vyhlášeny výsledky soutěže –  gratulujeme vítězům a děkujeme všem šikovným malířům, kteří se soutěže zúčastnili.

Vánoční nadílka

Ve středu 15. prosince děti netrpělivě čekaly na zazvonění zvonečku……. A když se konečně dočkaly, s nadšením vběhly ke stromečkům ve třídách a radovaly se ze spousty krásných dárků, které jim Ježíšek nadělil 🙂

V zimě myslíme taky na zvířátka

a protože si pod sněhem nemůžou tak snadno najít něco k snědku, donesly jim v pátek 10. prosince děti z oranžového vagónku jablíčka, mrkev a suchý chleba. Děti ze žlutého vagónku se přidaly v pondělí 13. prosince. Děti z dalších tříd se do lesa ke krmelcům teprve chystají…

Sníh je prima!

 

 

Návštěva Mikuláše s andílkem a čerty

V pondělí 6. prosince nás před školkou navštívil Mikuláš se svou družinou. Hodné děti pochválil, lumpíky pokáral a všem dětem nadělil balíček s dobrotami. Děti si před nadílkou prošly mikulášskou cestu lesem s úkoly, jen děti z oranžového vagónku byly cvičit v sokolovně. Všechny děti si to určitě moc užily! 🙂

 

Betlém u sokolovny 

K vyřezávanému betlému u sokolovny se děti vypravily hned na začátku prosince.

 

Adventní a vánoční výzdoba ve školce

Adventní věnce v každé třídě, adventní kalendáře, zdobení stromečků, venkovní výzdoba…

 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti