Prohlášení o přístupnosti

 

Základní informace o přístupnosti

Při tvorbě a správě webových stránek https://www.msstrancice.cz zohledňujeme zásady přístupnosti podle metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Web je vytvořen systémem WordPress, který je založen na technologiích PHP a MySQL. Web je tvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah a forma jsou odděleny pomocí CSS.

Stránky jsou responzivní. Stránky lze zvětšit nebo zmenšit bez ztráty obsahu. Texty i nadpisy splňují kontrastní požadavky. Všechny odkazy jsou zvýrazněné barvou, sílou písma a podtrhnutím.

Fotogalerie nesplňuje všechny požadavky. Je zde velké množství obrázků, které jsou považovány pouze za doplňkové informace.

Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF (jídelníček, formuláře, směrnice a dokumenty). Pro zobrazení formátu PDF je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na webu společnosti Adobe Systems, Inc.

Informace, které jsou na webu pro vás špatně přístupné, můžeme sdělit osobně, telefonicky nebo emailem. Kontaktní informace na MŠ Strančice jsou na stránce https://www.msstrancice.cz/kontakt/.

Kontakt na správce webu

Pokud narazíte na problém s dostupností informací nebo budete mít nějaký námět na vylepšení, můžete kontaktovat správkyni webu Danu Jiráskovou na následující adrese: dankajira@gmail.com.

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti