Tvoříme

Malováním, stříháním a tvořením rozvíjíme manuální zručnost a dětskou fantazii.

Našimi výtvory zdobíme šatny a prostory ve třídách.

Rádi také vyrábíme dárky pro maminky a tatínky nebo babičky a dědečky…

Školní rok 2022 – 23

Svátek maminek

Přáníčka, potisk na textilní tašku, náramky, obrázky, kytičky z papíru, přívěšky, portréty maminek…. To všechno vyráběly děti ve všech třídách maminkám k svátku, aby je potěšily. Také se učily básničky a písničky, aby gratulace maminkám v neděli 14. května byla dokonalá… 🙂

 

Velikonoční tvoření

Sázení osení, pečení velikonočních dobrot, barevní zajíčci, slepičky, velikonoční vajíčka i přáníčka… Děti před Velikonoci krásně tvořily! 

 

Podzimní tvoření

Tvorba české vlajky, barevné listy temperami, otisk listů, Vltava v modré třídě…  

 

Strančické záření – 24. září 2022

 

Školní rok 2021 – 22

Velikonoční tvoření 

 

Zimní tvoření 

Karnevaloví šašci, vesmír a planety, znamení zvěrukruhu, řemesla, co nám dělá radost a také předjaří a sněženky tvořily děti během ledna a února.

Podzimní tvoření 

Podzimní skřítci z listí, sluníčko, hrušky, ježci a jablíčka, národní strom lípa, výzdoba na Strančické záření, draci, svatý Václav, Bruncvík a český lev… Během září a října děti ve školce tvořily mnohem více krásných výrobků.

 

 

Školní rok 2020 – 21

Mikuláš, čerti a andílci

 

 

Adventní tvoření ve školce

Na konci listopadu jsme ve třídách spolu s dětmi vyrobili adventní věnce, aby nám čas do Vánoc hezky utíkal. Pro děti připravily paní učitelky adventní kalendáře s překvapením. Také jsme společně vyzdobili okna – vánočním stromečkem ve žluté třídě, ptáčky na krmítku v červené, perníčky v modré třídě a vločkami v zelené.

 

Podzimní tvoření 

Školní rok 2019 – 20

Masopustní a karnevalové tvoření

V únoru jsme se ve všech třídách věnovali přípravám na karneval a masopust.

Zimní tvoření

Sněhuláci, ptáčci v krmítku, lední medvědi, královna Zima, čepice a rukavice, zimní sporty, tříkrálová koleda, vesmír….. To vše a ještě mnohem víc tvořily děti během ledna a února.

 

Svatý Martin přijíždí na bílém koni

 

Podzimní tvoření

Draci, podzimně zabarvené stromy, sovy, dravci a další ptáčci se objevili ve výtvarných pracích během podzimu. Také jsme dlabali a zdobili dýně nebo tvořili duchy. Zkrátka i halloween jsme si užili…  

Školní rok 2018 – 19

Ptačí budky

Modrásci krásně vyzdobili ptačí budky, které budou umístěné v lesní části zahrady. 

Jarní tvoření 

Sněženky, sluníčko, zlatý déšť, velikonoční vajíčka, osení, zajíčci, kuřátka, přáníčka…to vše děti tvořily během března a dubna.

Zimní tvoření

Sněhuláci, vrány, čepice a rukavice, les v zimě, zimní sporty, ale také vesmír, planety, souhvězdí a kosmonauti – to je jen část tvoření během ledna a února ve školce. 

Předvánoční tvoření ve třídách

Krásné adventní věnce, adventní kalendáře, přáníčka pro starší spoluobčany připravená na adventní setkání s koledami na Obecním úřadě a dárečky, které vyrobily děti z modré třídy na vánoční setkání na náměstí E. Kolbena, které bude v neděli 16. prosince. 

 

Tvoření v říjnu

Netopýři, podzimní stromy, výroba zavařeniny, otisk jablíček, duchové a strašidla z dýní, náš národní strom lípa a andílci a dušičky byla témata výtvarných prací dětí ve školce v říjnu. 

Podzimní tvoření

Sluníčko, otisk jablíček v misce, jabloně, prolínání barev, svatý Václav, vlastní erby dětí, výstup na horu Říp a mnoho dalšího tvořily děti ze školky během podzimu… 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti