Přerušení provozu mateřské školy

Od 27. do 31. prosince bude v mateřské škole přerušen provoz z důvodu vánočních prázdnin.
Na děti se v novém roce těšíme ve středu 2. ledna 2019.
 

Vystoupení dětí na Vánočním setkání na náměstí

V neděli 16. prosince se sejdeme ve 13,50 hod. u pódia na náměstí Emila Kolbena, abychom ve dvě hodiny mohli s dětmi přímo na pódiu zazpívat několik koled.
Vánoční setkání bude jistě milou příležitostí potkat se se známými a sousedy a užít si vánoční atmosféru a tak věřím, že rádi přijdete a vezmete děti s sebou 🙂
Těšíme se na vás... 
   

Vánoční besídky ve třídách

Už se blíží slavnostní chvíle, kdy pozveme do školky rodiče a sourozence, aby se podívali, co se děti ve školce naučily....
Vánoční besídky se budou konat v pondělí 10. prosince ve žluté třídě, v úterý 11. v červené, ve středu 12. prosince v oranžové a zelené třídě a ve čtvrtek 13. prosince v modré.
Besídky budou začínat vždy v 16,30 hod.
Těšíme se na vás.... 🙂
 

Přijmeme učitelku či učitele

S okamžitým nástupem přijmeme kvalifikovanou učitelku či učitele.
Pokud byste o tuto pozici měli zájem, volejte na č. 774 403 938 nebo pište na msstrancice@msstrancice.cz 

Hvězdičky ze školičky

Krásnou atmosféru měl adventní průvod v úterý 4. prosince od školky k náměstí. Sešlo se nás nejvíc za devět let trvání této tradice, děti byly jako malí svatojánci se světýlky, počasí bylo ideální na cestu a ani pár kapek deště nás nemohlo rozhodit. Básnička o hvězdách, koledy i píseň o vánočním stromečku se vydařila a stromeček se ve správnou chvíli rozsvítil.
Díky všem, že jste přišli... 

V úterý 4. prosince bude mít naše školka už 79. výročí založení. Při této příležitosti se bude konat tradiční průvod se světýlky Hvězdičky ze školičky.
Vyrazíme v půl páté od školky od ozdobeného stromečku u vstupu z ulice cestou obcí k náměstí Emila Kolbena, kde u stromečku zazpíváme několik vánočních koled a užijeme si slavnostní chvíli, kdy se stromeček rozsvítí.
Přijďte si s dětmi užít milou adventní atmosféru, těšíme se na vás...  

Adventní rodinné dílny

Z důvodu onemocnění paní učitelky musíme zrušit rodinnou dílnu pro oranžový vagónek, která měla být v úterý 27. listopadu. Děkujeme za pochopení...
Během listopadu se ve třídách budou konat adventní rodinné dílnyVe středu 14. listopadu bude dílna v zelené třídě, v úterý 20. listopadu bude dílna společně pro červenou a modrou třídu, ve středu 21. budeme vyrábět ve žluté třídě a v úterý 27. listopadu plánujeme dílnu v oranžové třídě. Začátky dílen budou vždy v 16 hodin. 
Co budete na dílnu potřebovat bude včas vyvěšené na nástěnce v šatně. 
Přijďte, těšíme se na vás... 🙂

Fotograf ve školce

Ve čtvrtek 8. listopadu přijde do školky pan fotograf Rudolf Flachs, aby vyfotografoval děti před Vánoci. Pokud budete mít zájem, můžete děti nechat vyfotit s mladšími či staršími sourozenci. Focení bude probíhat  od 8.15 hod. v modré třídě. 

Logopedický screening

Logopedický screening v pořádku proběhl, zprávy budou zaslány přibližně do šesti týdnů na adresu školky a pak budou předány rodičům vyšetřených dětí.

Ve čtvrtek 15. listopadu přijede do školky Mgr. Michaela Petráková, aby u přihlášených děti provedla logopedický screening. K vyšetření není třeba, aby byli přítomni rodiče. 
Platbu za screening, prosím, uhraďte v den vyšetření ve třídě p. učitelce.

Nové číslo účtu SRPŠ

Informaci k novému číslu účtu Sdružení rodičů a přátel školy najdete na nástěnce v šatnách. 

Podzimní prázdniny ve školce

Provoz mateřské školy během během blížících se podzimních prázdnin (pondělí 29. – úterý 30. října) bude zajištěn v obvyklém rozsahu, ale vzhledem k předpokládanému nižšímu počtu dětí budou děti ve třídách spojené. 
Rodiče předškoláků, kteří plní povinnou předškolní docházku informujeme, že povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin v souladu s organizací školního roku v základních a středních školách. Pokud budete mít o podzimních (jarních či velikonočních) prázdninách doma starší sourozence školáky, není povinné děti do mateřské školy vodit. Způsob omlouvání nepřítomnosti zůstává stejný. 
Zájmové kroužky se během pondělí 29. října a úterý 30. října nebudou konat. 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice.