Výlet do Čechovy stodoly – zelený vagónek

Ve čtvrtek 9. února pojedou děti ze zeleného vagónku na výlet do Čechovy stodoly u Příbrami na výstavu “Masopustní stodola” a na tvořivou dílnu.
Dětem připravte na výlet batůžek s pitím, pláštěnkou a papírovými kapesníčky. Děti budou mít svačinu ze školky a na oběd se do MŠ vrátí.
Děti přiveďte do 8.15 h., po návratu si je můžete vyzvednout ve školce nejdříve ve 13.30 h.

Děkujeme za spolupráci! 🙂

Budeme mít karneval! – přesun termínu

Vzhledem k vysoké nemocnosti dětí i učitelek se karneval ve žlutém, červeném a modrém vagónku ze čtvrtka 9. února přesune až na čtvrtek 23. února. 

Ve čtvrtek 23. února budou mít karneval děti ve všech třídách. 

Prosíme, abyste dětem připravili jakoukoliv karnevalovou masku, děkujeme!

 

Omlouvání dětí – nová telefonní čísla a maily

Vážení rodiče, oznamujeme, že od 11. ledna můžete děti omlouvat přímo ve třídě na nová čísla, na WhatsApp nebo do třídního mailu. Prosíme, uložte si číslo třídy, kterou navštěvuje vaše dítě. Děkujeme.

žlutý vagónek: 776 132 130         zlutyvagonek@gmail.com
červený vagónek: 774 123 991    cervenyvagonek@gmail.com
modrý vagónek: 776 132 407       mvagonek@gmail.com
oranžový vagónek: 774 123 173  oranzovyvagonek@gmail.com
zelený vagónek: 776 132 584      zelenyvagonek@gmail.com

Tříkrálová koleda se povedla!

Tříkrálová koleda se skvěle vydařila! 76 malých králů potěšilo v pátek 6. ledna zpěvem koledy “My tři králové jdeme k vám” u zahradních potřeb, u lékárny a na náměstí Emila Kolbena. Průvod pak pokračoval k Obecnímu úřadu zazpívat panu místostarostovi a jeho kolegyním a také personálu restaurace U Milotů. Potom se už králové rozdělili na dvě skupiny – mladší šli ještě koledovat do obchodu a starší šli přes lávku k obchodu na druhé straně. Na náměstí si děti poslechla velká spousta rodičů, prarodičů i náhodných kolemjdoucích – děkujeme, že jste přišli a užili jste si koledu spolu s námi! Děti si vykoledovaly hodně dobrot, které si pak ve školce spravedlivě rozdělily. 🙂


V pátek 6. ledna se vypravíme s dětmi na tříkrálovou koledu po Strančicích. Prosím, připravte dětem velké bílé tričko, které si obléknou přes bundu. Královské koruny budeme s dětmi vyrábět ve školce. Plánujeme, že kolem 10,30 h. budeme koledovat u Obecního úřadu, tak kdybyste si chtěli děti poslechnout, moc rádi vás uvidíme.

 

Krásné Vánoce!

Přejeme všem malým i velkým krásné vánoční svátky plné pohody a radosti z toho, že můžete být spolu…

Do nového roku 2023 přejeme hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!

Martina Luková a celý tým mateřské školy

 

 

Přerušení provozu MŠ

Od 23. do 30. prosince 2022 bude v mateřské škole se souhlasem zřizovatele přerušený provoz. Na děti se znovu těšíme v pondělí 2. ledna 2023.

Vánoční setkání v parku

DĚKUJEME všem statečným, kteří se nelekli velkého mrazu a přišli v neděli zazpívat koledy na Vánočním setkání v parku a také si koupili drobnost pro radost ve stánku s výrobky modrásků. 🙂 Děkujeme také za organizaci akce p. Hupcejové z Rodinného centra Lodička!


Těšíme se v neděli 18. prosince na Vánoční setkání v Obecním parku, kde kolem 14.20 h. budou vystupovat s koledami děti ze školky.  Sejdeme se ve 14,10 h. u pódia. U stánku v parku bude možné zakoupit výrobky, které vyráběly děti z modrého vagónku. Děti budou moc rády, když si uděláte radost malou drobností. 🙂

Děkujeme, pokud se přijdete s dětmi na setkání podívat a užít si hezké předvánoční odpoledne. Moc se na vás těšíme!

Vánoční besídky

DĚKUJEME všem rodičům i prarodičům, že jste se přišli podívat na krásné vánoční besídky, které děti nacvičily.


Zveme rodiče na vánoční besídky, které se budou konat v prosinci v jednotlivých třídách. V ponděli 12. prosince bude vystoupení ve žluté a červené třídě, v úterý 13. v modré a ve středu 14. prosince pozveme rodiče na vystoupení dětí v oranžové a zelené třídě. Ve všech třídách se bude začínat v 16,30 h.

Těšíme se na vás!  🙂

Vánoční sbírka předána

DĚKUJEME! Sbírka byla předána ve středu 14. prosince paní Markétě Sehnalové z firmy Chytré hračky, která ji obratem doveze do Nemocnice do Benešova na dětské oddělení.


Už tu máme advent – čas, kdy více myslíme na ty, kteří nemají tolik zdraví a štěstí jako my…

Letos jsme se opět zapojili do vánoční sbírky Nadačního fondu Křídla dětem. Sbírka je stejně jako loni určena dětskému oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Od 11. listopadu do 14. prosince můžete do krabice v tunelu nosit konkrétní věci, jejichž seznam je zde. Je také možné přispět i finanční částkou na účet Nadačního fondu.    Děkujeme, že pomáháte s námi! 🙂

 

 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti