Prázdninový provoz ve školce

Během prázdninového provozu od 1. do 12. července budou předem přihlášené děti v oranžové a zelené třídě.
Pokud bude vaše dítě chodit do školky o prázdninách, donesete mu věci na převlečení a bačkory na volné místo do šatny v nové školce v červenci v první den nástupu.
Prosím, abyste pro děti ze žluté, červené a modré vybírali místo v oranžové šatně a pro děti z oranžové a zelené třídy v zelené šatně. Díky 🙂
Na prázdniny, prosím, odneste věci ze šaten domů. Ve školce se bude malovat a provádět kompletní úklid, tak aby se věci někam nezatoulaly. 

Týden otevřené zahrady

V týdnu od 17. do 20. června zveme rodiče odpoledne - od tří hodin do konce provozní doby - na zahradu školky. Budeme mít týden otevřené zahrady, kdy si budete moci s dětmi prohlédnout a vyzkoušet, co nového jsme na zahradě - s Vaší pomocí - vytvořili. 
   

Schůzka rodičů nově přijatých dětí

Ve středu 19. června v 16.30 h. se bude konat ve žluté třídě schůzka rodičů nově přijatých dětí. Na této schůzce se dozvíte vše důležité k docházce Vašeho dítěte do školky.
Přijďte, těšíme se na vás... 

Celodenní výlet na Točník

Výlet na Točník se ve středu 12. června vydařil. Hned v osm hodin jsme vyrazili autobusy za dobrodružstvím. Cesta trvala déle, než bychom chtěli, ale chvíli po desáté jsme vystupovali pod hradem. Nasvačili jsme se a začali jsme stoupat vzhůru k hradu. To byla hodně náročná část, nožičky dostaly pěkně zabrat...
U vstupní brány nás uvítal vysoký muž na chůdách. Rozdělili jsme se na skupinky a s Popelkou, Šípkovou Růženkou a Ferdou Mravencem jsme se rozešli po nádvoří hradu. Viděli jsme šermíře - někteří se s ním dokonce utkali v boji - kováře, perníkářku, drátenici, pohádku a kouzelníka. Vyzkoušeli jsme si sami vyrobit svíčku. Děti společně poskládaly pohádkové puzzle, zkoušely balancovat s míčky na velké desce, bojovaly kyji, projely se na dřevěném koni, proskakovaly pavučinou u velkého pavouka, házely míčky na cíl, střílely kuší a zajezdily si na poníkách. Ve sluji u draka si děti odnesly drobnost na památku. Cestou zpátky k autobusu jsme se ještě podívali na medvědy.
Výlet byl prima, bylo sice hodně horko, ale zvládli jsme to! Jsme stateční a šikovní výletníci 🙂

Ve středu 12. června pojedou děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku na celodenní výlet na pohádkový hrad Točník.
Děti přiveďte do školky nejpozději v 7.45 h., návrat ke školce je plánován kolem 16.30 h. Do baťůžku dětem připravte lahvičku s pitím, pláštěnku, papírové kapesníčky a sáček pro případ nevolnosti. Nezapomeňte také na kšiltovku či klobouček. Svačinu zajistíme ze školky a oběd bude na hradě.
Děkujeme 🙂

Celé Česko čte dětem

Zapojili jsme se se školkou do 9. týdne čtení dětem, který bude od 1. od 7. června.
Pokud budete chtít některý den v týdnu od 3. do 7. června přijít do školky přečíst odpočívajícím dětem pohádku, jste vítáni... Předem se, prosím, domluvte s paní učitelkou ve třídě. Díky 🙂

Výlet do Prahy

Ve středu 29. května pojedou děti ze zelené třídy na výlet vlakem do Prahy do kostela sv. Šimona a Judy na hudební dílničku "Moře pohádek". 
Prosím, abyste dětem připravili do batůžku lahvičku s pitím, pláštěnku, papírové kapesníčky a sáček pro případ nevolnosti. Děti přiveďte do školky nejpozději v 8.05 h. Po návratu si děti můžete vyzvednout ve 13.40 h. na nádraží nebo po 15 h. ve školce. 

Slavnost otvírání studánky u kaple sv. Anny

Děkujeme, že jste se v sobotu 25. května odpoledne přišli podívat ke studánce. Vystoupení dětí z oranžové a zelené třídy bylo moc povedené... 🙂

V sobotu 25. května ve tři hodiny bude tradiční slavnostní otvírání studánky u kaple sv. Anny v lese nedaleko školky. Děti z oranžové a zelené třídy už připravují vystoupení. Prosíme, abyste jim na vystoupení oblékli velké bílé tričko. S vystupujícími dětmi se sejdeme ve 14.50 hod. u studánky. 
Pokud budete mít čas, zveme vás ke studánce, bude to určitě stát za to... 

Květen – měsíc školních zahrad

Děkujeme všem rodičům i dětem, kteří přišli do školky v sobotu 18. května na další akci na zahradě.
Sešlo se nás víc, než jsme původně předpokládali (kolem čtyřiceti i s dětmi) a tak se všechna práce zvládla udělat mnohem rychleji. Je shrabaná a odnesená tráva, máme připravený základ pro bosonohý chodníček, je vypleto u keříčků na předzahrádce, jsou připravené záhonky na obří slunečnice u plotu z ulice, jsou smontované ptačí budky.... Nejvíc času zabrala výroba kuchyňky z palet, které se dost dlouho věnovali tři tatínci - Matýska z červené třídy, Matýska ze žluté třídy a Alexe a Maxika. Kuchyňka vypadá skvěle - jako nová 🙂 Podívejte se na fotky, co vše se povedlo...

Zveme rodiče s dětmi na brigádu na zahradu školky v sobotu 18. května, kdy se sejdeme, abychom se pokusili vyrobit pro děti bosonohý chodníček, kuchyňku z dřevěných palet, shrabeme posekanou trávu na dolní části zahrady, smontujeme a umístíme ptačí budky a vytvoříme hmyzí domečky.
Snad nám bude přát počasí jako při probouzení zahrady v březnu a snad se nás sejde k práci dost... Prosím, abyste si opět donesli z domova nářadí k práci.
Děkujeme a těšíme se na viděnou... 🙂
©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice.