Květen – měsíc školních zahrad

Po úspěšné akci "Probouzení zahrady" zveme rodiče s dětmi na další brigádu na školkovou zahradu. Tentokrát se pokusíme vyrobit pro děti bosonohý chodníček, kuchyňku z dřevěných palet, shrabeme posekanou trávu na dolní části zahrady, umístíme ptačí budky a hmyzí domečky...
Prosím o vyznačení do tabulky v šatně, kdy byste měli čas přijít. Díky předem a těším se v květnu na zahradě na setkání 🙂

Čarodějnický slet na zahradě

V úterý 30. dubna dopoledne se slétnou na zahradu školky čarodějnice a čarodějové z daleka i blízka, aby si po roce užily zábavu a dovádění. Na zahradě pro ně budou připraveny zábavné úkoly, po jejichž splnění dostanou odměnu. 
Prosíme, abyste dětem připravili čarodějnické kostýmy, děkujeme 🙂

Výlet do Prahy

Děti z oranžového vagónku pojedou autobusem ve středu 24. dubna na výlet do Prahy do Divadla Gong na pohádku Malá čarodějnice. 
Děti ze zeleného vagónku pojedou autobusem ve čtvrtek 25. dubna do Prahy do Anežského kláštera na program Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. 
Dětem připravte batůžek s lahvičkou s pitím, papírovými kapesníčky a sáčkem pro případnou nevolnost. Svačinu budou mít ze školky a na oběd se vrátí do školky.
Děti přiveďte nejpozději do 8.15 h. Po návratu si děti můžete vyzvednout kolem 13.00 h. ve školce. Díky za spolupráci 🙂

Zápis do mateřské školy na školní rok 2019 – 20

Ve čtvrtek 2. května od 14 do 17 h. se bude konat zápis do mateřské školy pro nový školní rok.
 
K zápisu přinese zákonný zástupce vyplněnou a lékařem potvrzenou Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání do MŠ Strančice, která je ke stažení zdeSeznamte se také s Kritérii pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání, ke stažení zde. 
 
Před zápisem bude možné navštívit školku ve středu 17. dubna dopoledne, kdy plánujeme Den otevřených dveří.
 
Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá a jak s dětmi pracujeme. Těšíme se na vás 🙂
 

Jarní rodinné dílny ve školce

Zveme tvořivé rodiče s dětmi na jarní rodinné dílny, které budou v dubnu ve školce.
Sejdeme se v úterý 9. dubna ve žluté a ve středu 10. dubna v zelené třídě. Co budete k výrobě potřebovat se dočtete na nástěnce v šatně. Dílny začínají v 16 hodin.
Přijďte, těšíme se na vás 🙂
 

Přednáška pro rodiče předškoláků

Zveme rodiče dětí, které jdou letos k zápisu do první třídy, na přednášku psycholožky PhDr. Ivety Míkové o školní zralosti. Bude se konat ve čtvrtek 4. dubna v 16 hodin v zelené třídě. Po jejím skončení bude prostor i pro dotazy a diskusi. 
Ve stejný den a čas bude v oranžové třídě pro děti připravená pohádka Divadélka Kůzle "Putování žáka Nezbedy". Rodiče si tak budou moci nerušeně vyslechnout přednášku. 

Probouzení zahrady

Vzhledem k volbě většiny rodičů bude jarní úklid zahrady po zimě v sobotu 30. března mezi 8 a 11 hodinou. 
Pokud máte možnost, vezměte si nářadí k práci z domova. Nějaké nářadí bude k zapůjčení, ale ne moc. Přijďte i s dětmi, práce je tu dost... 
Těšíme se na vás 🙂

Rodinná dílna pro červený a modrý vagónek

Zveme vás na jarní rodinnou dílnu pro děti z červené a modré třídy, která bude v úterý 19. března od 16 hodin v modré třídě. Budeme vyrábět veselé jarní ovečky; vše k výrobě bude k dispozici ve školce.
Přijďte, těšíme se na vás 🙂

9. Šešovický masopust se povedl

Děkujeme, že jste přišli spolu se svými dětmi v krásných maskách v sobotu 9. března po obědě do Svojšovic. I když nebylo počasí úplně ideální, sešlo se nás kolem dvaceti. Všechny děti své první velké vystoupení zvládly, neuronily ani slzičku a někteří dokonce i tančily 🙂 Za odměnu pak dostaly sladkou koblihu a malý dáreček. 

V sobotu 9. března asi ve 13.10 hod. budou děti ze žluté, červené a modré třídy vystupovat s tanečkem na 9. Šešovickém masopustu ve Svojšovicích. Sraz budeme mít ve 12,55 hod. před pódiem. Prosíme, abyste dětem připravili jakýkoliv kostým, který můžou mít při přes bundu, děkujeme.
Těšíme se na setkání s vámi!  

Karneval se vydařil…

Děkujeme, že jste dětem připravili krásné masky na karneval. Sešlo se hodně princezen, víl, kočiček, berušek a dalších zvířátek, dorazili i čarodějové a piráti, policisti a hasiči, nechyběli kovbojové, batmani i supermani, dorazil Šmoula, rytíř, Máša a s ní medvěd, přiběhl fotbalista a nechyběl bouřkový mrak.
Po svačině se děti sešly v oranžové třídě, kde proběhla promenáda masek a pak se tančilo a dovádělo... Hostinu po tanci jsme si užili ve třídách. Nechybělo dětské šampíčko a veselili jsme se až do oběda. Díky za všechny dobroty, které jste přinesli 🙂

Ve středu 20. února budeme mít dopoledne ve školce karneval. Prosíme, abyste dětem připravili jakoukoliv masku a také donesli nějaké sladké či slané dobrůtky pro děti na karnevalovou hostinu, děkujeme...
©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice.