Hotové fotografie jsou k vyzvednutí

Fotografie jsou už hotové a jsou k vyzvednutí ve třídách. Prosíme, abyste měli připravenou přesnou částku, děkujeme. 
Ve čtvrtek 8. listopadu přijde do školky pan fotograf Rudolf Flachs, aby vyfotografoval děti před Vánoci. Pokud budete mít zájem, můžete děti nechat vyfotit s mladšími či staršími sourozenci. Focení bude probíhat  od 8.15 hod. v modré třídě. 

Hvězdičky ze školičky

V úterý 4. prosince bude mít naše školka už 79. výročí založení. Při této příležitosti se bude konat tradiční průvod se světýlky Hvězdičky ze školičky.
Vyrazíme v půl páté od školky od ozdobeného stromečku u vstupu z ulice cestou obcí k náměstí Emila Kolbena, kde u stromečku zazpíváme několik vánočních koled a užijeme si slavnostní chvíli, kdy se stromeček rozsvítí.
Přijďte si s dětmi užít milou adventní atmosféru, těšíme se na vás...  

Adventní rodinné dílny

Během listopadu se ve třídách budou konat adventní rodinné dílnyVe středu 14. listopadu bude dílna v zelené třídě, v úterý 20. listopadu bude dílna společně pro červenou a modrou třídu, ve středu 21. budeme vyrábět ve žluté třídě a v úterý 27. listopadu plánujeme dílnu v oranžové třídě. Začátky dílen budou vždy v 16 hodin. 
Co budete na dílnu potřebovat bude včas vyvěšené na nástěnce v šatně. 
Přijďte, těšíme se na vás... 🙂

Logopedický screening

Logopedický screening v pořádku proběhl, zprávy budou zaslány přibližně do šesti týdnů na adresu školky a pak budou předány rodičům vyšetřených dětí.

Ve čtvrtek 15. listopadu přijede do školky Mgr. Michaela Petráková, aby u přihlášených děti provedla logopedický screening. K vyšetření není třeba, aby byli přítomni rodiče. 
Platbu za screening, prosím, uhraďte v den vyšetření ve třídě p. učitelce.

Nové číslo účtu SRPŠ

Informaci k novému číslu účtu Sdružení rodičů a přátel školy najdete na nástěnce v šatnách. 

Podzimní prázdniny ve školce

Provoz mateřské školy během během blížících se podzimních prázdnin (pondělí 29. – úterý 30. října) bude zajištěn v obvyklém rozsahu, ale vzhledem k předpokládanému nižšímu počtu dětí budou děti ve třídách spojené. 
Rodiče předškoláků, kteří plní povinnou předškolní docházku informujeme, že povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin v souladu s organizací školního roku v základních a středních školách. Pokud budete mít o podzimních (jarních či velikonočních) prázdninách doma starší sourozence školáky, není povinné děti do mateřské školy vodit. Způsob omlouvání nepřítomnosti zůstává stejný. 
Zájmové kroužky se během pondělí 29. října a úterý 30. října nebudou konat. 

Maminko, tatínku, pojďte se mnou do školky a zasadíme lípu k výročí republiky

Akce se moc povedla, podívejte se ve fotogalerii. 
Zveme všechny rodiče, kterým to povinnosti dovolí, aby se přišli podívat do školky během dopoledne ve středu 24. října. Pokud si myslíte, že si ve školce jen hrajeme, tak uvidíte, co všechno zvládneme - zpíváme, tancujeme, povídáme si, vyrábíme a učíme se...
U příležitosti 100. výročí vzniku naší republiky se kolem 11 hodiny sejdeme na zahradě školky a společně zasadíme lípu, náš národní strom. Zapojili jsme se tím do celonárodní akce Stromy svobody, kde je již naše výsadba registrována. 

Výlet do Prahy – oranžová a zelená třída

V pátek 19. října pojedou děti z oranžové a zelené třídy na výlet do Prahy do Českého muzea hudby v Karmelitské ulici na program Staré pověsti české.
Děti přiveďte do školky jako obvykle, nejpozději do 8.15 hod. Po obědě si je můžete vyzvednout nejdříve ve 13.15 hod. 
Na cestu dětem připravte baťůžek s lahvičkou s pitím a sáčkem pro případnou nevolnost. Svačinu budou mít ze školky a na oběd budeme zpátky ve školce. 
Děkujeme za spolupráci 🙂

Zájmové kroužky ve školce

Zájmové kroužky v naší školce začaly v pondělí 1. října.
  • Pondělí - Šikovné ručičky - 15:00 a 15:45
  • Úterý - Tanečky pro mladší děti - 14:45 / Keramika - 15:00 / Divočina - 15:30
  • Středa - Tanečky pro starší děti - 15:00
  • Čtvrtek - Hokus - pokus - 15:00 a 15:45 / Angličtina - 15:00 a 15:45
Hokus - pokus a Angličtina jsou určeny přednostně pro předškoláky.
   

Cvičení v sokolovně

Od pondělí 1. října začíná pravidelné cvičení v sokolovně. Každé pondělí dopoledne budou chodit cvičit děti z oranžové třídy, v úterý děti ze zelené třídy.  Prosíme, abyste dětem nachystali baťůžky, do kterých připravíte tričko, tepláky, sportovní boty a lahvičku s pitím. Děti se v sokolovně na cvičení převlékají. Děkujeme za spolupráci... 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice.