Přednášky pro rodiče

Vzhledem k horšící se epidemiologické situaci prosíme, aby se přednášky v úterý 2. listopadu zúčastnili pouze rodiče předškoláků. Pokud budou mít o přednášku zájem i rodiče mladších dětí, budeme ji opakovat na jaře. Díky za pochopení…

V úterý 2. listopadu v 16,30 h. přivítáme ve školce Bc. Ditu Šimáčkovou, DiS. z poradny Pohodová rodina s přednáškou na téma “Pomoz mi správně mluvit – podpora zdravého rozvoje komunikačních schopností u dětí a co vše by mělo dítě v zvládnout před nástupem do ZŠ z pohledu logopedie.” Sejdeme se v zelené třídě.

Ve čtvrtek 11. listopadu v 16 h. přijde do školky psycholožka PhDr. Iveta Míková s přednáškou na téma Kdy je dítě zralé na  vstup do školy.  Přednáška je určená rodičům předškoláků. Po skončení bude prostor pro dotazy.

Podzimní sbírka

Připojili jsme se k podzimní sbírce pro dětské oddělení nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově, která probíhá pod záštitou Nadačního fondu Křídla dětem do 15. prosince. Co sbíráme, najdete zde.

Sběrné místo je u vstupu do žluté třídy z ulice Ke Školce. Je také možné přispět finančně, kontakty najdete na webu Nadace.

Děkujeme! 🙂

Drakiáda se skvěle vydařila!

Drakiáda pořádaná Spolkem rodičů v pátek 15. října se výborně povedla!

Vítr pěkně foukal, sluníčko lehce svítilo a draci hezky létali. Maminka Radečka a Lindy připravila výtečné řízečky, kremrole a věnečky a také další rodiče se přidali s upečenými dobrotami. Teplé nápoje pravidelně doplňovali šikovní tatínci. Děti si mohly kromě pouštění draků vyzkoušet různé zábavné hry, rodiče si přátelsky popovídali a teprve když se začalo skoro stmívat, pomalu se všichni rozcházeli domů… 🙂

Veliké poděkování patří všem, kteří se na organizaci Drakiády podíleli, hlavně výboru Spolku rodičů v čele s předsedkyní paní Ivou Hybnerovou!

Spolek rodičů a přátel školky pořádá v pátek 15. října od 16 hodin Drakiádu na pozemku v ulici K Pískovně.
Doufejme, že bude letos pořádně foukat vítr a že si akci skvěle užijeme 🙂

Po stopách víly Podzimněky – oranžový vagónek

V pondělí 18. října se děti z oranžového vagónku vypraví po stopách víly Podzimněnky. Vyrazí po svačině do lesa nedaleko školky na program, který připravují lektoři z Muzea Říčany.

Dětem připravte do baťůžku lahev s pitím, pláštěnkou a papírovými kapesníčky. Svačinu budou mít ve školce a na oběd se vrátí do školky.

Planeta našim dětem – proběhl čtvrtý svoz

Další svoz má za sebou naše sběrná nádoba na opakovaně využitelné obalové materiály.

Pokud máte doma prázdné krabice, bublinkovou folii, mirelon nebo jiné výplňové materiály z balíků, můžete je vložit do barevně polepené popelnice u vstupu z ulice. Vše se znovu využije a naše planeta tak bude o něco méně zatížená odpady. Děkujeme, že v tom jedete s námi a dáváte tak dětem dobrý příklad 🙂

Cvičení v sokolovně od října

Od října budou děti ze tří tříd chodit na cvičení do sokolovny.  V pondělí budou chodit děti z oranžové, v úterý ze zelené a ve středu z modré. Ze školky budou děti chodit po svačině, na oběd budou zpátky. Dětem připravte do baťůžku převlečení na sport, boty na cvičení a lahev s pitím.

Zájmové kroužky od října

Zájmové kroužky – šikovné ručičky, divočiny a tanečky – by měly začínat první týden v říjnu. Předpokládáme, že stejné informace dostanou rodiče přihlášených dětí od lektorů kroužků co nejdříve mailem.

Veškeré dotazy k organizaci kroužků směřujte přímo na lektory, díky. Kontakty jsou uvedené na nástěnce v šatně.

Výprava do Kunratického lesa – zelený vagónek

Ve středu 29. září pojedou autobusem děti ze zeleného vagónku na výpravu za králem Václavem IV. do Kunratického lesa. Co dětem připravit do baťůžku najdete na nástěnce v šatně.

Strančické záření už dnes!

V sobotu 25. září si můžete užít celé odpoledne v parku u minigolfu na hudebním festivalu Stránčické záření. Už mnoho let spolupracujeme s Rodinným centrem Lodička, hlavním organizátorem festivalu, tak také letos děti ze školky přispěly k výzdobě areálu.

Pojďte s námi pěšky do školky!

Zaregistrovala jsem na poslední chvíli naši školku do výzvy Pěšky do škol(k)y!  Na webu výzvy se dočtete hodně zajímavých informací, třeba

Zkuste v týdnu od 16. do 22. září v rámci 20. Evropského týdne mobility jít do školky nebo ze školky pěšky nebo na kole či koloběžce. I když je akce určena spíš pro školáky a do velkoměst, určitě dává smysl i u nás. Rodiče se mohou zúčastnit výzvy Do práce na kole.

Díky, že jdete a jedete na kole a koloběžce s námi! 🙂