Fotogalerie květen 2024

Kdo neskáče, není Čech!

Atmosféru mistrovství světa v hokeji si připomněly děti v zeleném vagónku ve čtvrtek 30. května. Hokej jim šel skoro jako na skutečném ledě a radost z vítězství byla veliká! 🙂

Den dětí na Pony farmě

Děti ze žlutého vagónku si v pátek 31. května užily svůj svátek na nedaleké Pony farmě Zelené údolí. Děti viděly drezúru poníka, mohly si pohladit koně, pejska, kočku, nakrmily nedávno narozená housátka, viděly králíčky a pštrosa. Také si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět na traktoru! Děti si výlet moc užily! Po návratu do školky je čekalo překvapení – bazén se spoustou barevných míčků! To bylo radosti a dovádění! 🙂

Sportovní Den dětí ve škole

V pátek 31. května si děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku užily svůj svátek na hřišti základní školy, když sportovaly a soutěžily. Všechny úkoly a soutěže, které pro nás připravili deváťáci, děti zvládly skvěle a také počasí bylo příjemně slunečné. Byl to moc prima den! 🙂

Lidské tělo

O tom, z čeho se skládá naše tělo, kolik máme krve, jak dlouhá jsou střeva a k čemu máme plíce, si povídaly děti ze zeleného vagónku poslední týden v květnu.

Hasiči ve školce

Ve čtvrtek 23. května jsme si užili prima dopoledne, když k nám přijeli dobrovolní hasiči ze Svojšovic. Ještě před svačinou jsme měli cvičný požární poplach, kdy jsme se museli všichni dostat co nejrychleji ven z budovy. To jsme si nacvičovali pro případ, kdyby někdy ve školce opravdu hořelo. Po svačině jsme se sešli na parkovišti, kam přijeli se svým autem hasiči. Děti se od Tomáše “Mondyho” zábavnou formou dozvěděly, co všechno hasiči potřebují, když jedou k ohni, v autě viděly pily, hadice i reflektor, hádaly, k čemu jsou sluchátka na helmě a vyzkoušely si, jak těžká je proudnice. Po prohlídce auta jsme se zatajeným dechem sledovali, jak rychle se povede uhasit hořící domečky. Počasí bylo krásné, tak závěrečná vodní mlha byla příjemnou tečkou za návštěvou hasičů. Za rok se zase těšíme! 🙂

 

Záchranář ve školce

V úterý 21. května k nám přijel pan Milan Pták ze záchranky. Nejprve dětem pověděl, co dělají záchranáři, co důležitého mají v kufru a ukázal, jak zafixovat zlomenou nohu. Děti vyzkoušely, co je slyšet ve fonendoskopu, zkusily zabalení do termofolie, některé si nechaly změřit tlak a zjistit, jak tluče srdce. Pak se všechny děti podívaly do sanitky a kdo chtěl, mohl se položit na záchranářské lehátko. Samozřejmě, že zahoukání majáku nemohlo chybět! Dětem se návštěva moc líbila! 🙂

 

Co děláme ve školce

V oranžovém vagónku skládáme puzzle, v červeném vagónku si povídáme o sportech a vyrábíme rakety na tenis, v modrém si povídáme o včelách a vyrábíme včelí úl, v oranžové zahradě máme nové barevné kytičky na venkovní malování, v zelené jsme společně vyrobili z keramiky krásného draka. Také se učíme věšet prádlo nebo si jen tak stavíme… 🙂

 

Nehlaď toho psa!

V pátek 17. května se děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku dozvěděly, co dělat, když potkají samotného psa a jestli ho můžou hladit. Program byl zajímavý a kontakt s chlupatým kamarádem se všem dětem líbil! 🙂

Dřevíčková dílnička

Ve středu 15. května přijel po roce za dětmi pan Marek Pilnáček se svým projektem Dřevíčková dílnička a se spoustou nářadí. Dětem pověděl, jak se pracuje se dřevem, vše jim ukázal a pak si děti z oranžové a zelené třídy samy vyrobily krokodýla. Práce děti zaujala a také bavila! 🙂 Děti z oranžového vagónku zkoušely s pilkou, svěrákem a pilníkem pracovat i další den. 

Pekař peče housky, uždibuje kousky… 

Jaké to je, když se pečou opravdové housky, si vyzkoušely děti ze žlutého vagónku ve čtvrtek 16. května. Moc se povedly! 🙂

My jsme malí zahradníčci

Děti ze žlutého vagónku si v úterý 14. května vyzkoušely, jaké to je být zahradníkem. Po zimě vyčistily záhonek, který je za školkou, aby se mohl osázet. 

Cvičení červeňásků v tělocvičně 

V pondělí 13. května vyrazily děti z červeného vagónku na cvičení do gymnastické tělocvičny v areálu Solvent. Velký prostor si všechny děti moc užily! 🙂

Cvičení žluťásků v sokolovně

Úplně poprvé vyrazily v úterý 7. května děti ze žlutého vagónku na cvičení do sokolovny. Cesta v dešti byla sice náročná, ale běhání ve velkém prostoru, opičí dráhu i hry s barevnými míčky si děti moc užívaly! Znovu vyzkoušely děti sokolovnu v pondělí 13. května. Bylo to zase moc prima! 🙂

Moje milá maminko!

Dárky a přání k svátku maminek vyráběly děti ve všech třídách. 

Sportování s trenéry

Ve čtvrtek 9. května nás opět navštívili trenéři hokeje z Velkých Popovic. Počasí nám tentokrát přálo a tak si všechny děti akční sportování na zahradě moc užily!

Včelka letí mezi děti

Zajímavý program si v úterý 7. května užily děti z červeného a modrého vagónku, když přijela paní Kristýna Šindelářová se svým programem Včelka letí mezi děti. Mladší děti se dozvěděly, jak se rodí nová včelka a starší poznaly, jaká je práce včelaře. 

Království železnic

Ve čtvrtek 2. května vyrazily vlakem děti z oranžové třídy na výlet do Prahy do Království železnic. Děti se dozvěděly hodně zajímavostí o dopravě ve městě a prohlédly si expozici. Výlet se všem moc líbil! Doporučujeme na víkendový výlet  s celou rodinou! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti