Fotogalerie květen 2024

Záchranář ve školce

V úterý 21. května k nám přijel pan Milan Pták ze záchranky. Nejprve dětem pověděl, co dělají záchranáři, co důležitého mají v kufru a ukázal, jak zafixovat zlomenou nohu. Děti vyzkoušely, co je slyšet ve fonendoskopu, zkusily zabalení do termofolie, některé si nechaly změřit tlak a zjistit, jak tluče srdce. Pak se všechny děti podívaly do sanitky a kdo chtěl, mohl se položit na záchranářské lehátko. Samozřejmě, že zahoukání majáku nemohlo chybět! Dětem se návštěva moc líbila! 🙂

 

Co děláme ve školce

V červeném vagónku si povídáme o sportech a vyrábíme rakety na tenis, v modrém si povídáme o včelách a vyrábíme včelí úl, v oranžové zahradě máme nové barevné kytičky na venkovní malování, v zelené jsme společně vyrobili z keramiky krásného draka. Také se učíme věšet prádlo nebo si jen tak stavíme… 🙂

 

Nehlaď toho psa!

V pátek 17. května se děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku dozvěděly, co dělat, když potkají samotného psa a jestli ho můžou hladit. Program byl zajímavý a kontakt s chlupatým kamarádem se všem dětem líbil! 🙂

Dřevíčková dílnička

Ve středu 15. května přijel po roce za dětmi pan Marek Pilnáček se svým projektem Dřevíčková dílnička a se spoustou nářadí. Dětem pověděl, jak se pracuje se dřevem, vše jim ukázal a pak si děti z oranžové a zelené třídy samy vyrobily krokodýla. Práce děti zaujala a také bavila! 🙂 Děti z oranžového vagónku zkoušely s pilkou, svěrákem a pilníkem pracovat i další den. 

Pekař peče housky, uždibuje kousky… 

Jaké to je, když se pečou opravdové housky, si vyzkoušely děti ze žlutého vagónku ve čtvrtek 16. května. Moc se povedly! 🙂

My jsme malí zahradníčci

Děti ze žlutého vagónku si v úterý 14. května vyzkoušely, jaké to je být zahradníkem. Po zimě vyčistily záhonek, který je za školkou, aby se mohl osázet. 

Cvičení červeňásků v tělocvičně 

V pondělí 13. května vyrazily děti z červeného vagónku na cvičení do gymnastické tělocvičny v areálu Solvent. Velký prostor si všechny děti moc užily! 🙂

Cvičení žluťásků v sokolovně

Úplně poprvé vyrazily v úterý 7. května děti ze žlutého vagónku na cvičení do sokolovny. Cesta v dešti byla sice náročná, ale běhání ve velkém prostoru, opičí dráhu i hry s barevnými míčky si děti moc užívaly! Znovu vyzkoušely děti sokolovnu v pondělí 13. května. Bylo to zase moc prima! 🙂

Moje milá maminko!

Dárky a přání k svátku maminek vyráběly děti ve všech třídách. 

Sportování s trenéry

Ve čtvrtek 9. května nás opět navštívili trenéři hokeje z Velkých Popovic. Počasí nám tentokrát přálo a tak si všechny děti akční sportování na zahradě moc užily!

Včelka letí mezi děti

Zajímavý program si v úterý 7. května užily děti z červeného a modrého vagónku, když přijela paní Kristýna Šindelářová se svým programem Včelka letí mezi děti. Mladší děti se dozvěděly, jak se rodí nová včelka a starší poznaly, jaká je práce včelaře. 

Království železnic

Ve čtvrtek 2. května vyrazily vlakem děti z oranžové třídy na výlet do Prahy do Království železnic. Děti se dozvěděly hodně zajímavostí o dopravě ve městě a prohlédly si expozici. Výlet se všem moc líbil! Doporučujeme na víkendový výlet  s celou rodinou! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti