Fotogalerie duben 2024

Čarodějnický slet

V úterý 30. dubna se opět po roce konal ve školce slet čarodějnic a čarodějů. Vařily se lektvary, létalo se na koštěti, motaly se pavoučí sítě, závodilo se se žabím okem a s housenkami, ochutnávaly se žížaly, házely se míčky do čarodějnice, tančily se čarodějné tance a děly se samé neobvyklé věci. Den si všichni báječně užili! 🙂

Čarodějnické tvoření

Ve všech třídách děti tvořily čarodějnice a všem se moc povedly! V oranžovém vagónku měly čarodějku Bordelínu Popelnicovou z recyklovaného materiálu a v pátek 26. dubna ji děti společně celou rozebraly a roztřídily do kontejnerů.

Druhá jarní brigáda

I když se nás v sobotu 27. dubna nesešlo moc, povedlo se udělat dost práce! Děkuji všem, kdo jste věnovali slunečné sobotní dopoledne proměně školkové zahrady! 🙂

Co děláme ve školce a venku

Tvoříme naši planetu ke Dni Země, připravujeme se do školy, hrajeme si, stavíme hrady, cvičíme a venku sázíme semínka do nově vytvořených květináčů nebo si užíváme třeba na hřišti v parku. 🙂

 

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři

Do Prahy do Anežského kláštera vyjeli ve středu 24. dubna předškoláci ze zeleného vagónku. Program “Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři” byl moc zajímavý; navázal pěkně na to, co si děti povídají ve školce.

S PETruškou do pohádky

Vzdělávací ekologický program Muzea Říčany o třídění odpadu si ve středu 24. dubna užily děti z oranžového vagónku. 

Divadlo Berta – Koloběh vody 

V pondělí 22. dubna – přímo na Den Země – jsme ve školce přivítali herce z Divadla Berta, kteří dětem srozumitelnou formou zahráli, jak je to na Zemi s koloběhem vody. Děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku teď už vědí, že se s vodou nemá plýtvat a jaká je dlouhá cesta, než se ze špinavé vody třeba po koupání a mytí nádobí stane zase voda čistá. 

Sportování s trenéry

Ve čtvrtek 18. dubna si děti ze všech tříd užily sportování na zahradě s trenéry hokeje z Velkých Popovic. Děti se nejprve rozcvičily, pak běhaly slalom a opičí dráhu a také si vyzkoušely házet a chytat míč.

Rodinná dílna v modrém vagónku

Ve středu 17. dubna se v modrém vagónku sešla komorní sestava tvořivých rodičů a dětí. Do připravených truhlíků si zasadili pažitku nebo petrželku a truhlíky si pak ozdobili. Všem se práce povedla! 🙂

 

Jarní rodinná dílna v oranžovém vagónku

Také ve středu 17. dubna se sešli v oranžovém vagónku tvořiví rodiče, aby s dětmi vyrobili dekorační ubrus s jarními motivy. Všem se práce vydařila a ubrusy jsou opravdu povedené! 🙂

 

Divadlo Koloběžka 

V pondělí 15. dubna přijelo za dětmi ze žlutého, červeného a modrého vagónku Divadlo Koloběžka s veselou pohádkou Ježibaba Kolobajzna slaví Velikonoce. Pohádka se všem dětem moc líbila! 🙂

 

Setkání s domácími a hospodářskými zvířaty

V úterý 9. dubna přijela do školky paní Eva Bukričová a přivezla dětem ukázat domácí i hospodářská zvířata. Děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku si psa, kocoura, kozlíka, kůzle, králíčka, slepičky i poníka mohly pohladit a také se dozvěděly, čím jsou zvířata užitečná a co ráda žerou. Bylo to moc prima dopoledne! 🙂

Ukliďme les okolo školky

Velmi komorní účast byla v sobotu 6. dubna na akci Ukliďme Česko – Ukliďme les okolo školky. I když odměny byly připravené, potěšily jen dvě děti s rodiči… 

Rodinná dílna v zeleném vagónku

Ve středu 3. dubna se v zeleném vagónku sešli tvořiví rodiče, kteří spolu se svými dětmi vyrobili krásné jarní věnce na dveře. Díky, že jste přišli! 🙂

Strom zázraků 

Výlet do světa fantazie si užily děti z červeného a modrého vagónku v úterý 2. dubna, když k nám zavítala autorka knih paní Kristýna Hummelová. Děti zažily příběh o létání a splněných přáních, naučily se pozici proti strachu, umět se pochválit, zklidnit v Čokoládových horách a staly se z nich stromy, které odolávají vichřici. Cílem bylo probudit v dětech lásku ke čtení a skrze jógové pozice se naučit pracovat s emocemi. Bylo to moc zajímavé setkání… 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti