Děkujeme všem, kteří jste zapojili do akce za čistší les u školky. Aprílové počasí neodradilo 12 dětí s rodiči a sourozenci a přidalo se i několik školáků, kteří k nám už dávno nechodí. Celkem bylo 37 účastníků a to není vůbec špatné! Od devíti do dvanácti hodin vysbírali z lesa neuvěřitelných 17 pytlů různého odpadu! Kromě plastových lahví, starého nádobí, polystyrénu, skleněných lahví, igelitu, kusů železa, desek z překližky, papírů od sušenek a dalších věcí, co do přírody nepatří, byl asi největší úlovek kus staré sedačky z auta! Ani se tomu nechce věřit, co všechno lidi do lesa vyhodí… Děkujeme, že jste svým dětem příkladem, jak se o přírodu starat! 🙂

Odpad v pytlích je do pondělí za vrátky, pak ho pracovníci údržby obce odvezou do sběrného dvora.

I letos se zapojíme do celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko. Poprvé jsme uklízeli les v roce 2021, když byla školka zavřená a tehdy se vysbíralo hodně pytlů odpadu. Loni byla velká zima, účast minimální a tak doufám a těším se, že letos bude sběr odpadu z lesa úspěšnější.
Sejdeme se v sobotu 25. března v 9 h. u vrátek z ulice. Vezmeme si pytle, domluvíme se, kterým směrem kdo vyrazí a nejpozději ve 12 h. se zase u školky sejdeme s vysbíraným odpadem. Na účastníky čeká sladká odměna… 🙂   Úklid je také zahrnutý do společného úklidu ve Strančicích.

Akci podporuje zřizovatel – obec Strančice, od kterého budeme mít pytle na odpad, rukavice a také zařídí odvoz odpadu do AHV. Děkujeme!