Druhý svoz se konal ve čtvrtek 10. června, kdy opět přijela dvojice z Maxíkových hraček, aby vybrala nasbíraný výplňový materiál k opakovanému použití. Díky, že myslíte na naši planetu a vedete k tomu i své děti 🙂

První svoz naší plné popelnice proběhl v pátek 7. května. Dopoledne příjeli dva šikovní muži z firmy Maxíkovy hračky ze Všechrom a vybrali všechny obalové i výplňové materiály, které jsme do popelnice dali. Více se dočtete zde. Do projektu je také možné se zapojit tady.

Děkujeme, že jste také přispěli a že tak myslíte na budoucnost dětí!

Ve čtvrtek 22. dubna si připomínáme Den Země. Děti si celý týden ve třídách povídají o naší planetě, přírodě, o ochraně životního prostředí, správném třídění odpadů a také sázejí semínka rostlin, aby naše Země byla ještě krásnější.

Se školkou jsme se zapojili do projektu Planeta našim dětem. V současné době, kdy si všichni často objednáváme zboží v e-shopech, vyhazujeme spoustu materiálů, které se mohou opakovaně využít – bublinkové folie, mirelon, kartonové krabice. Takže teď máme u školky u vstupu z ulice velkou černou popelnici se sluníčkem – logem projektu, informačním polepem a pestrými nálepkami dětí z jednotlivých tříd.

Až budete mít doma po vybalení balíku bublinkové folie nebo nepoškozené krabice, přineste je do této sběrné nádoby. Organizátorka projektu p. Bára Janková vše předá e-shopům nebo místním firmám k opakovanému využití.

Díky, že myslíte na budoucnost dětí! 🙂