Fotogalerie únor 2024

Karneval se povedl!

Ve čtvrtek 29. února jsme si ve všech třídách užili skvělý karneval. Děti přišly v krásných maskách, některé ani nebyly k poznání! Ve třídách jsme tančili, hráli hry, soutěžili, zkrátka jsme se super bavili. Děti ze zeleného a oranžového vagónku se přišly ukázat mladším kamarádům do modré, červené a žluté třídy. Moc děkujeme za přípravu masek i za dobroty pro děti!

Hudební šou pana Tomana

V pondělí 26. února si děti z modrého a zeleného vagónku užily skvělou zábavu s panem Petrem, který k nám přijel z jižních Čech. Děti si vyzkoušely rytmické hudební nástroje, dozvěděly se o rytmu v hudbě a hlavně si parádně zatančily a zařádily u populárních písniček. Bylo to moc prima! 

Staroměstský orloj v zeleném vagónku

Orloj skoro jako v Praze na Staroměstském náměstí vyrobili v půlce února nejstarší předškoláci v zeleném vagónku. Je to neuvěřitelné, ale orloj opravdu měří čas! 🙂

Co je u nás nového

Novou dřevěnou průlezku a molitanku si užívají děti v oranžovém vagónku. Nový koberec s dinosaury nadělil Ježíšek dětem do modré třídy. Staré (ale pro nás nové) piano dělá radost v tunelu už pár dnů všem, kdo si chtějí jen tak brnknout pro radost. Piano naladit už nejde a víc rozladit také ne… Děkujeme tatínkovi Marečka ze žluté třídy za zprostředkování a dovoz! 🙂

Co děláme ve školce

V zeleném vagónku se děti už připravují do školy, v červeném si povídáme o lidském těle a vyrobili jsme velkou kostru, ve žlutém si rádi čteme a prohlížíme pohádkové knížky.

Vulkanologie

Ve středu 14. února si děti z modrého vagónku užily zajímavý program o pradávných dobách, kdy ještě žili dinosauři. Šikovná vědkyně z kreativního klubu La Mamka dětem ukázala kromě zajímavých pokusů třeba i to, jak to vypadalo, když vybuchovaly sopky. Dětem se program moc líbil!

Sportování ve žlutém vagónku

Celý týden se naši nejmladší kamarádi ve žlutém vagónku věnovali sportu. Vyzkoušeli si trefovat se hokejkou na branku a také zvládli závody na lyžích. Medaile na závěr nemohly chybět! 🙂

Veselá věda

V úterý 6. února si děti z modrého, červeného a oranžového vagónku užily zajímavé pokusy, když k nám přijela lektorka z Veselé vědy. Modrásci a červeňáčci zkoušeli všechny naše smysly a děti z oranžové třídy si vyzkoušely různé pokusy, které můžeme dělat v kuchyni. Děti se určitě dozvěděly něco nového, co ještě nevěděly… 🙂

Vesmírné putování

V modrém vagónku děti putují vesmírem – tvoří souhvězdí nebo vybarvují svá znamení podle zvěrokruhu.

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti