Fotogalerie říjen 2021

Jak jsme dlabali a zdobili dýni

I když ve školce poslední říjnový týden nebylo moc dětí, všichni šikulkové ze žluté, červené a modré třídy zvládli ve středu 27. října vydlabat a pěkně ozdobit dýni. 

 

Sokolník s dravci

V pondělí 25. října jsme ve školce přivítali skvělého sokolníka pana Ondřeje Semeckého, který nám přivezl ukázat živé dravce – káně lesní, výra velkého, orla mořského, sovu pálenou, káně Harrisovo, sovici sněžní, jestřába lesního a puštíka obecného. Mnoho z nich jsme viděli v letu i při lovu plyšového králíčka a děti si některé z dravců pohladily. Odvážným dětem přiletěli dravci na velkou koženou rukavici přímo na ruku. Výborný výklad všechny děti zaujal a dravci byli opravdu překrásní! 🙂

 

Co je u nás nového

Náš národní strom – lípu, kterou jsme s rodiči a dětmi sázeli ke 100. výročí založení republiky v říjnu 2018, zlomil už v červnu silný vichr. Máme novou školkovou vlajku, pro ptáčky máme nové krmítko u zelené třídy a u pian ve třech třídách máme nové židličky. Ve skladu máme nové úložné regály, kam se vejde víc věcí.

Písničky a říkadla z lesního paloučku

Milé vyprávění o zvířátkách z lesa se spoustou písniček a říkadel si užily děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku v úterý 19. října, kdy do školky přijelo Divadlo A šmytec.

Po stopách víly Podzimněnky

Děti z oranžového vagónku se v pondělí 18. října vydaly do lesa u školky po stopách víly Podzimněnky. Úkoly v lese děti plnily s nadšením a vše zvládly na jedničku. Děkujeme za přípravu lektorce Muzea Říčany paní Kreidlové.

Drakiáda

Drakiáda pořádaná v pátek 15. října Spolkem rodičů se výborně povedla! Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci! 🙂

Sázení stromků na horní zahradu

Ve čtvrtek 14. října zasadili pan údržbář Hertl a tatínek Matýska z modré třídy tři katalpy trubačovité, které budou stínit hrací plochu při slunečných dnech. Děkujeme oběma za práci a také děkujeme panu starostovi za zakoupení stromků.

Šikovné ručičky

V říjnu začaly zájmové kroužky – šikovné ručičky, divočiny a tanečky.

Přijela k nám mašinka…

…sice se jí nekouří z komínka, ale veze všechny dětičky z té naší školičky 🙂

Cvičíme v sokolovně i ve třídě

Od října začaly děti z modré, zelené a oranžové třídy chodit na pravidelné cvičení do sokolovny. Děti ze žlutého a červeného vagónku zatím cvičí ve třídě 🙂

Jak jsme pekli a připravovali salát

Děti z červeného vagónku se pustily do velké výzvy – samy upekly jablečný štrúdl. V zeleném vagónku zvládli předškoláci krájení a pak pečení brambor. Děti v oranžové třídě si připravily výborný mrkvovo jablečný salát. Všichni se olizovali až za ušima 🙂

Co děláme ve školce 

 

Hrajeme si venku

 

Rytířský turnaj v zeleném království

Ve čtvrtek 30. září a v pátek 1. října uzavřely děti v zeleném vagónku celotýdenní program o králích, rytířích a princeznách. Konaly se velkolepé rytířské turnaje – udatní rytíři spolu bojovali, princezny házely z balkonu jablko, které rytíři chytali a na závěr museli rytíři zneškodnit dva strašné draky! Rytířské turnaje se vydařily a všem rytířům i princeznám se moc líbily!

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti