Fotogalerie prosinec 2023

Ve školce byl Ježíšek! 

Krásný den si užily všechny děti v pondělí 18. prosince, když byl ve školce nadělovat dárky Ježíšek! 

Sbírka “Křídla dětem” předána

V pondělí 18. prosince jsme předali vybrané hry, puzzle, knihy, omalovánky, samolepky, razítka, pastelky, vodovky, plyšáky a spoustu dalších věcí paní Sehnalové, patronce Nadačního fondu Křídla dětem. Ta je dovezla v úterý 19. 12. na dětské oddělení Nemocnice v Benešově, kde udělaly velikou radost! MOC DĚKUJEME, že jste se do sbírky zapojili!

Vánoční setkání v parku

V neděli 17. prosince odpoledne zazpívaly děti ze všech vagónků na tradičním Vánočním setkání v Obecním parku. I když nás v půlce vystoupení zradila technika, děti statečně dozpívaly všechny připravené koledy bez hudebního doprovodu kláves. Děkujeme všem, že jste se přišli podívat a také díky paní Míše Hupcejové z Rodinného centra Lodička za organizaci akce.

Betlém u sokolovny

Na krásný dřevěný Betlém, který před pár lety vyřezal bývalý pan starosta Jiří Šindelář, se vypravily podívat děti ze zeleného i červeného vagónku. 

Co děláme ve školce a venku

Poznáváme vánoční tradice – krájíme jablíčka, vyrábíme obrázky k Mikuláši nebo venku zdobíme stromeček u školky a na zahradě.

Vánoční besídka v oranžovém vagónku

Ve čtvrtek 14. prosince v podvečer měly vánoční besídku děti v oranžovém vagónku. Pohádka o tom, jak andílci na nebesích pekly perníčky byla moc povedená a také koledy děti umí skvěle! Děkujeme, že jste se přišli podívat! 🙂

Zpívání babičkám a dědečkům 

Ve čtvrtek 14. prosince dopoledne vystoupily děti z oranžového a zeleného vagónku na setkání starších spoluobčanů na Obecním úřadě. Zazpívaly několik koled s doprovodem hudebních nástrojů a po skončení rozdaly všem připravená přáníčka, která vytvořily děti z červeného a modrého vagónku. 

Vánoční setkání v zeleném vagónku

V podvečer ve středu 13. prosince se setkali rodiče a sourozenci předškoláků ze zeleného vagónku. Vánoční vystoupení dětí bylo krásné, děti zatančily mazurku a zazpívaly koledy s klavírem. Koledu Stojí vrba košatá zahrály na boomwhackers, rodiče se také připojili a nakonec si všichni společně zahráli bingo. Pak už byl čas na tvoření dekoračních svícnů z jablek. Díky, že jste se přišli podívat a užít si podvečer společně! 🙂

Jak jsme pekli cukroví

Děti ze žlutého vagónku pekly před Vánoci perníčky, děti z červeného vagónku dělaly vánoční sušenky, děti ze zeleného vyráběly v mikulášském týdnu medové kuličky a děti z oranžového vagónku upekly vánoční andílky – děkujeme za těsto mamince Didinky. A protože jsou děti moc šikovné, sušenky i cukroví se jim opravdu povedlo! 🙂

Divadlo pod kloboukem

Děti ze všech vagónků si užily veselé hudební představení Nebesky pekelné Vánoce, když k nám ve středu 13. prosince přijely herečky z Divadla pod kloboukem.

Vánoční setkání v červeném vagónku

V úterý 12. prosince jsme pozvali rodiče a sourozence dětí z červeného vagónku na vánoční vystoupení. Po jeho skončení následovala tvořivá dílna, kdy děti s rodiči barvili a zdobili velké šišky jako vánoční stromečky. Děkujeme, že jste přišli… 🙂

Vánoční setkání v modrém vagónku

V pondělí 11. prosince k večeru se sešli rodiče a sourozenci dětí z modrého vagónku, aby si užili vánoční vystoupení dětí. Pak následovala rodinná tvořivá dílna, kdy si děti s rodiči společně vyrobili dřevěné svícny. Bylo krásné, že jste se přišli podívat a užít si podvečer do školky! 🙂

Vánoční setkání ve žlutém vagónku

V pondělí 11. prosince v podvečer se sešli rodiče dětí ze žlutého vagónku, aby si užili krásné vánoční vystoupení dětí. Pro naše nejmladší děti to bylo první velké vystoupení před diváky a tak bylo až s podivem, jak pěkně to zvládly. Děti společně uvařily Vánoce, předvedly zimní básničky a se zpěvem koled už pomohli rodiče. Děti po vystoupení předaly rodičům vánoční přáníčka a drobné dárečky, které samy vyrobily. Při rodinné dílničce se všem povedly vánoční svícínky i dřevěné dekorace. Byl to moc milý podvečer!

Hvězdičky ze školičky

V podvečer ve čtvrtek 7. prosince jsme vyšli průvodem s rozsvícenými lampičkami od školky ke stromečku na náměstí. Tam měly děti krátké vystoupení s koledami a na závěr jsme žasli nad krásně rozsvíceným stromečkem. Děkujeme, že jste si udělali čas a přišli se podívat! 🙂

Byl u nás Mikuláš!

V úterý 5. prosince nás navštívila vzácná návštěva až z nebes. Přišel Mikuláš s andílky a několika čertíky. Hodné děti pochválil, lumpíky pokáral a všechny děti odměnil balíčky dobrot. 

Přípravy na besídky

Děti ve všech třídách už pilně nacvičují na vánoční vystoupení ve třídách, učí se koledy, vánoční básničky a tanečky. Máte se na co těšit! 🙂

Řádíme na sněhu! 

 

Staročeské Vánoce

V pondělí 4. prosince přijela do zeleného vagónku paní Veronika Dobrodinská, aby děti seznámila s vánočními tradicemi. Děti program bedlivě sledovaly, ozdobily vánoční stromek slaměnými ozdobami a také si vyzkoušely navlékat sušené ovoce ke zdobení svícínků.

Advent je tady

V pátek 1. prosince se ve všech třídách rozzářila první svíčka na adventních věncích a děti si rozdělaly první překvapení z adventního kalendáře.

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti