Fotogalerie listopad 2023

Divadlo Gong

Ve středu 29. listopadu vyjely děti z oranžového vagónku do Prahy do Divadla Gong na milé představení Jak jsem nechtěl vyrůst. Představení bylo moc poučné, děti se v něm vrátily do dětství svých rodičů a prarodičů…

 

První sníh!

 

Myslíme i na zvířátka

Děti ze žlutého a oranžového vagónku naplnily krmítka u školky a v lese před blížícími se chladnými dny. Děkujeme rodičům za jablíčka, mrkev i další dobroty! 🙂

Předvánoční rodinná dílna v oranžovém vagónku

Tvořiví rodiče, prarodiče a děti se sešli v oranžovém vagónku v úterý 21. listopadu, aby vyrobili papírový vánoční věnec na ozdobu dveří. Účast byla vysoká a výrobky moc povedené! 🙂 

Co děláme ve školce a venku

Ve třídě si hrajeme se zvířecími plyšáky, tvoříme obrázky ježků, děláme obrázky z listů, tkáme látku, skládáme kamínky, věšíme prádlo, hrajeme si na zvířátka, stavíme perfektní stavby, vyrábíme ze spadaných listů podzimní draky nebo zkoušíme lézt na žebřiny. Venku třeba hrabeme listí na zahradě.

Čtení školáků

V pondělí 20. listopadu dorazilo pět děvčat z šesté třídy základní školy spolu s paní učitelkou Staňovou, aby dětem ze zeleného a oranžového vagónku přečetly pohádky před odpočinkem. Děkujeme! 🙂

Morčátka

Děti z modrého vagónku se potěšily s morčátky Rockym a Prckem.

Staré pověsti české

Ve středu 15. listopadu navštívily děti ze zeleného vagónku České muzeum hudby v Praze, aby se v programu Staré pověsti české aneb Jak to všechno začalo dozvěděly o naší dávné historii. Paní lektorka děti zaujala svým vyprávěním i hudbou a děti si hodně věcí samy vyzkoušely a prožily. Bylo to moc krásně strávené dopoledne!

Jak usínají stromy

Hudební workshop multiinstrumentalisty Zdeňka Hladíka si užily v úterý 14. listopadu děti z modré a oranžové třídy. Děti slyšely neobvyklé hudební nástroje a také si ně mohly zkusit zahrát. Bylo to moc prima! 🙂

Přijel k nám Martin na bílém koni

V pátek 10. listopadu přijel do školky na svém bílém koni svatý Martin. Všichni si koníka pohladily, děti ze zelené řekly Martinovi básničku, děti z oranžové zazpívaly o Martinovi písničku a nakonec dostaly děti výborné podkovičky z perníku… Návštěva se všem moc líbila! Příště svatý Martin snad přiveze i sníh… 🙂

Sportujeme s trenéry

Druhé sportovní dopoledne na zahradě si užily ve čtvrtek 9. listopadu děti ze všech vagónků.  Opět za námi přišli trenéři hokeje z Velkých Popovic, kteří pro děti připravili pestré pohybové aktivity. Děti si to skvěle užily! 🙂

Svatomartinský týden

Děti v oranžovém vagónku pekly v týdnu před svátkem sv. Martina pravé svatomartinské rohlíčky. Nejdřív na ně musely nakoupit suroviny, což skvěle zvládly. Pak společně udělaly těsto, které vyválely, naplnily povidly a zamotaly do tvaru rohlíčku. Po upečení si děti na rohlíčkách moc pochutnaly. V zeleném vagónku děti tvořily z keramické hlíny podkovy svatého Martina. Také v ostatních třídách si děti přiblížily legendu o svatém Martinovi a tvořily k tématu obrázky.

Jedlá a lesní zahrada – proměna předzahrádky

V sobotu 4. listopadu dopoledne se sešlo hodně ochotných rodičů i s dětmi, aby společnými silami proměnili předzahrádku.

Likvidace skalníku nebyla vůbec snadná, letité kořeny byly pořádně propletené a zarostlé. Místo něj se povedlo zasadit pachysandru a cibulky narcisek, které na jaře krásně pokvetou. Nově zasazený smrček za několik let povyroste a budeme ho před Vánoci zdobit. Mochny změnily místo růstu od sousedova plotu a na jejich místo se povedlo zasadit aronie. Záhon na muchovníky vznikl u plotu z ulice. Dvě zasazené jabloně budou za pár let plodit a přesazené lesní jahody určitě přijdou v létě k chuti. Doubek od plotu zmizel. Místo keře zlatého deště budou z velké zahrady přemístěna houpadla. Všechna štěpka, kterou nám daroval zřizovatel, byla rozvezena k zasazeným rostlinám. Okolo všech záhonů se povedlo vykopat odtokový kanálek. Po skončení práce jsme si už v komorním počtu opekli buřty.

PRÁCE SE SKVĚLE POVEDLA! VELIKÝ DÍK VŠEM, KTEŘÍ JSTE POMOHLI! A děkuji i ostatním, kteří se do pořízení rostlin zapojí finančním příspěvkem.

Dušičky

V pátek 3. listopadu se děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku vypravily na místní hřbitov, aby rozsvítily svíčky za ty, kteří tu už s námi nejsou…

Potrestaná lakota

Veselou a poučnou pohádku s písničkami přijelo zahrát Divadélko Kůzle dětem ze žlutého, červeného a modrého vagónku ve čtvrtek 2. listopadu. Děti si to moc užily a dobře se bavily! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti