Fotogalerie leden 2024

Ledové království

Děti z červeného a modrého vagónku si užily zajímavý workshop s ledovými pokusy, když k nám v úterý 30. ledna dorazila Elza s Annou z Ledového království Kreativního klubu La Mamka. Děti na závěr vyzkoušely, jakou chuť má ledová zmrzlina! 🙂

 

Co děláme ve školce

Ve žlutém vagónku si hrajeme na Eskymáky a postavili jsme iglú, v modrém stavíme hrady a zkoumáme vesmír, v oranžovém stavíme raketu pro let do vesmíru a krmítka pro ptáčky, v zeleném vagónku jsme vytvořili masky lesních zvířátek, ve žlutém jsme vytvořili ledové ozdoby, v červeném sněhové vločky, v modrém vagónku vyrábíme obrázky s vesmírnou a tříkrálovou tématikou, v oranžovém děláme ledové pokusy a v zeleném vagónku zkoušíme ve skupinách vytvořit různá souhvězdí.

 

Co děláme venku

Dáváme seno, jablíčka a mrkev zvířátkům do krmítka, užíváme si na sněhu nebo sypeme ptáčkům do krmítka, aby neměli hlad…

Závody v biatlonu ve školce

Hru na biatlonové závody si užily děti z oranžového vagónku. Kamarádi lyžařům pořádně fandili a děti na “lyžích” se snažily být v cíli co nejdřív! 🙂

Sportování s trenéry

Ve čtvrtek 18. ledna si děti ze všech vagónků užily dopoledne plné sportu. Na zahradě běhaly a soutěžily s trenéry hokeje z HC Velké Popovice. Bylo to moc prima! 🙂

Divadlo ze šuplíku

V úterý 16. ledna přijeli do školky herci Divadla ze šuplíku a dětem ze žlutého, červeného a modrého vagónku zahráli milou pohádku o tom jak spolu pejsek a kočička pekli dort. Pohádka se dětem moc líbila! 🙂

Mobilní planetárium

Ve čtvrtek 11. ledna přijel do školky lektor z Mobilního planetária a děti ze zeleného, modrého a červeného vagónku se dozvěděly hodně zajímavostí o vesmíru, hvězdách a planetách.

 

Tříkrálová koleda

V pátek 5. ledna se vydalo 92 malých králů koledovat po Strančicích. Děkujeme, že jste se přišli podívat! 🙂

 

Hravé lyžování – den třetí

 

Hravé lyžování – den druhý

 

Hravé lyžování 

V úterý 2. ledna se konal první den Hravého lyžování na svahu na Chotouni. Počasí nebylo vůbec dobré, ale všichni malí lyžaři to skvěle zvládli a dopoledne si užili! 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti