Fotogalerie leden 2022

 

Zvěřinec v modrém vagónku

Modrásci mají už dlouho živé tři šneky africké a nově založily akvárium. Děti nadšeně nosí do akvária různé rybičky a moc rády ho pozorují. Skvělý nápad p. učitelek přinesl spoustu radosti… 🙂

Planetárium

Ve čtvrtek 27. ledna vyrazily děti ze zeleného vagónku na výlet do Prahy do Planetária na program Lucie a tajemství padajících hvězd. Cesta autobusem tam i zpět uběhla rychle a bez problémů, program děti zaujal a dozvěděly se nové zajímavosti. 

 

Olympiáda v červeném vagónku

V červeném vagónku si děti užily skoro opravdové olympijské hry. Nejdřív si připravily trička se symbolem olympiády, samy vyrobily z keramické hlíny medaile, naučily se olympijský slib a pak celý týden zkoušely různé sporty. Bruslily, hrály hokej, lyžovaly, jezdily na snowboardu a při všem užívaly prima legraci a super zábavu. Poslední den dostaly zasloužené diplomy, medaile a sladké odměny. 🙂

 

Zima na zahradě 

 

Co děláme ve školce 

 

Cvičíme v sokolovně 

 

Zamávej na Měsíc

V pondělí 10. ledna přijel za dětmi z oranžového vagónku hudebník Zdeněk Hladík s workshopem o skřítkovi, který se toužil dostat na Měsíc. Přivezl s sebou spoustu neobvyklých hudebních nástrojů – sitár, tampuru, theremin, zvonky, hangdrumy, fujary, kalimbu, křišťálové mísy a další. Děti je nejen slyšely, ale mohly si je také samy vyzkoušet. 🙂

Divadlo 100 dortíků

Dobrodružný příběh o Skřítkovi, který to nevzdal si užily děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku v pondělí 10. ledna, kdy za nimi přijelo prima Divadlo 100 dortíků.

Tříkrálová koleda

Ve čtvrtek 6. ledna vyrazily děti v převlecích králů a s korunami na tradiční tříkrálovou koledu po Strančicích. Letos jsme šli v pěti menších skupinkách, ale vůbec to nevadilo… Králové potěšili zpěvem koledy a přáním do nového roku pana starostu a paní úřednice z Obecního úřadu a také některé rodiče, kteří si je přišli  poslechnout. Králové zazpívali u obchodů, u cukrárny, u lékárny a taky u restaurace U Milotů. Zaslouženě si vykoledovali spoustu dobrot, byli moc šikovní! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti