Fotogalerie květen 2023

 

O žížale z kompostu 

Lektorka Petra z Dětského klubu Mimosa přijela v pondělí 29. května za dětmi z modrého a oranžového vagónku, aby jim v zajímavém programu povyprávěla o životě žížal. Děti pozorovaly kompost, žížaly si vyrobily z česané ovčí vlny a také si poslechly a zazpívaly známé písničky. Program děti zaujal a o žížalách se dozvěděly, co ještě nevěděly. 

 

 

Hasiči ve školce

Ve čtvrtek 25. května přijeli do školky dobrovolní hasiči ze Svojšovic. Ukázali dětem, jaké mají velké nové auto Béďu, co všechno v něm vozí a děti se také mohly do auta podívat. Kdo chtěl, vyzkoušel si hasičskou helmu nebo bundu nebo si mohl zkusit hasit příručním hasicím přístrojem. Vrcholem akce ale bylo hašení ohně! Hasiči rychle uhasili hořící papírové domečky, které samy děti vyrobily. Děkujeme moc za návštěvu, bylo to super!

 

 

Čím budu, až vyrostu?

Hasičem? Kuchařkou? Kadeřnicí? Doktorkou? Policistou? Času k rozhodování máme víc než dost, tak si ve žlutém vagónku na povolání aspoň hrajeme.:-)

 

 

Když je venku hezky….

…..třeba cvičíme na zahradě a užíváme si dosyta volného pohybu. 

 

 

Výlet do Geoparku

V pondělí 22. května měly děti z modrého vagónku skvělý výlet do Říčan, kde navštívily Geopark. V písku hledaly zkameněliny, zkoušely rýžovat drahokamy, zkoumaly život v jeskyni a dozvěděly se spoustu zajímavostí od výborné lektorky. Počasí bylo krásné, doprava bez problémů a děti si to opravdu maximálně užily! 🙂

 

 

Cvičení v tělocvičně 

V pátek 19. května si děti ze žlutého a červeného vagónku užily víc než hodinu skvělého cvičení v tělocvičně v areálu Selekty. Moc děkujeme mamince Didinky, že nám to umožnila a že se dětem parádně věnovala! 🙂

 

 

Divadlo Toy Machine

Ve čtvrtek 18. května přijel za dětmi ze žlutého a červeného vagónku šikovný Tomáš z Divadla Toy Machine s loutkovou pohádkou O Popelce. Vtipný příběh se malým i velkým moc líbil, všichni se smáli a dobře bavili. 🙂 Na závěr si děti mohly prohlédnout loutky úplně z blízka.

 

 

Brigáda na lesní zahradě

Tráva a listí, které bylo shrabané na velké hromadě po brigádě, se povedlo po částech odvést. Děkujeme pracovníkům technických služeb za pomoc!
V sobotu 6. května se sešli šikovní rodiče, někteří i s dětmi, aby pomohli s pročištěním lesní části zahrady. I když počasí nejdřív nevypadalo dobře, nakonec se vyčasilo, i sluníčko chvíli svítilo a pár kapek deště nikoho nerozhodilo. Za tři hodiny se udělalo hodně práce! DĚKUJEME MOC! 

Co to bzučí v úle

V pondělí 15. května si děti z červeného a modrého vagónku užily hudební workshop Zdeňka Hladíka. Děti viděly a slyšely neobvyklé hudební nástroje – sitár, zvonky, tibetské mísy, zvonkohru a také si je mohly samy vyzkoušet. Program všechny moc zaujal!

 

 

Dřevíčková dílnička

Děti ze zeleného a oranžového vagónku měly v pondělí 15. května moc zajímavý program. S Dřevíčkovou dílnou k nám přijel od Čáslavi pan Marek Pilnáček, aby všem ukázal, jak se jednoduše dá vyrobit dřevěné autíčko. Děti vyzkoušely práci s pilníkem, malým i velkým vrtákem, provlékaly připravená kolečka, zatloukaly kladívkem. Od pana lektora se dozvěděly spoustu zajímavostí o dřevě, třeba co a jak se ze dřeva vyrábí. Když dětmi vyrobené autíčko sjelo po rampě, měly všechny děti velkou radost… 🙂

 

 

Písničky z pohádkové země

Ve čtvrtek 11. května k nám přijely děti, které chodí na výuku hry na hudební nástroj do ZUŠky ve Velkých Popovicích. Dětem v oranžovém vagónku v hudebním pásmu předvedly, co se naučily – zazpívaly známé písničky s doprovodem klavíru, akordeonu, bubnů a dalších rytmických nástrojů. Naše děti se ke zpěvu také přidaly a na závěr předvedly taneček “Mravenec jde trávou”.  Bylo to milé setkání! 

 

 

Lanáček

Děti ze zeleného, žlutého, červeného a modrého vagónku vyzkoumaly v květnu lanový park v obecním parku. Moc si to užily!

Výlet na farmu

Děti z červeného vagónku si ve středu 10. května užily výlet za domácími zvířaty na farmu v Tehově. Zvířátka byla přítulná, počasí jako na objednávku a zbyl i čas na hry na hřišti. Bylo to moc prima! 🙂

Jarní rodinná dílna ve žlutém vagónku

Ve čtvrtek 4. května odpoledne se sešlo pár rodičů ze žlutého vagónku, aby s dětmi vytvořili věneček z barevných kytiček. Vše se rychle a pěkně povedlo… 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti