Fotogalerie květen 2022

Byli u nás hasiči!

Ve čtvrtek 26. května jsme si hned ráno vyzkoušeli, jak rychle umíme utíkat ze školky, kdyby v ní hořelo. Zvládli jsme to za neuvěřitelné tři minuty! Po svačině jsme se všichni sešli na parkovišti, kam přijeli dobrovolní hasiči ze Svojšovic se svým velkým autem. Nejdřív jsme se dozvěděli, co všechno hasiči dělají, pak jsme si prohlédli hadice a další nářadí a také jsme se mohli podívat dovnitř hasičského auta. Některé děti si ještě chtěly vyzkoušet, jak těžká je hasičská helma a bunda. Nakonec jsme viděli hašení opravdového požáru! Děkujeme za úžasný program! 🙂

 

Zachraň kamaráda

Ve středu 25. května přijela do zeleného vagónku lektorka Pavlína Miltová se zajímavým programem o tom, jak pomoci kamarádovi, když se mu něco přihodí. Děti pozorně poslouchaly a také si vše prakticky vyzkoušely.

Čím budu, až vyrostu?

To se zatím ještě neví, ale proč si nevyzkoušet, jaké by bylo být kadeřnicí, hasičem, opravářem aut, květinářkou, doktorem, opravářem domů, pekařem, švadlenkou….  

Maňáskové divadlo

V pondělí 23. května si děti ze žlutého a červeného vagónku užili tři krátké pohádky Maňáskového divadla Šternberk. Děti se bavily a pohádky se jim určitě líbily… 🙂

 

Rodinná dílna v oranžovém vagónku

Také v oranžové třídě se ve čtvrtek 19. května konala rodinná dílna. Tvořiví rodiče spolu s dětmi zdobili tiskáním razítky látkové sáčky na uložení věcí. Všichni byli moc šikovní! 🙂

 

Dřevíčková dílnička

V úterý 17. května přijel do školky lektor pan Pilnáček se spoustou dřeva a nářadí a ukázal dětem z oranžového a zeleného vagónku, jak ze dřeva vyrobit malé kuřátko na kolečkách. Děti soustředěně sledovaly a pak to i samy vyzkoušely. Šlo jim to skvěle! 🙂

 

Hrajeme si venku

 

Rodinná dílna ve žlutém vagónku

V pondělí 16. května odpoledne se sešli tvořiví rodiče s dětmi také ve žlutém vagónku. Společně vyráběli tak trochu jinou tamburínku s rolničkami. 

Jarní rodinná dílna v zeleném vagónku

Také v zelené třídě se konala ve čtvrtek 13. května rodinná dílna. Sešlo se několik tvořivých rodičů s dětmi a povedlo se jim nazdobit krásné jarní závěsné věnce z proutí.

 

Voda, vodička

Zajímavý program o životě ve vodě připravila lektorka z Muzea v Říčanech pro děti z oranžového vagónku ve středu 11. května. Děti se zaujetím zkoumaly nedaleký rybník Dolejšák. 

 

Maminko, tatínku, pojďte se mnou do žluté a modré třídy

V úterý 10. května jsme pozvali rodiče do žlutého a modrého vagónku. Sešlo se hodně maminek i tatínků a děti rády předvedly, co ve školce obvykle dělají, jak si hrají, zpívají, cvičí, tančí a co tvoří. 

 

Rodinná dílna v červeném vagónku 

Tvořivé maminky a tatínkové se sešli v pondělí 9. května v červeném vagónku, aby spolu s dětmi vyrobili krásně zdobené dřevěné domečky na zeď. 

 

Bezpečný pes

Hodně zajímavostí se dozvěděly všechny děti v pondělí 9. května, kdy do školky přijela lektorka z Kynologického servisu se svým psem Guccim. Děti už vědí, jak se chovat k pejskovi, který je na vodítku a chtějí si ho pohladit a vědí také, jak se zachovat, kdyby viděly samotného psa bez páníčka. Vše si také vyzkoušely… 🙂

 

Svátek maminek

První květnový týden děti ve všech vagóncích myslely na maminky a chystaly jim malé překvapení. Děti v zeleném vagónku nacvičily dvě pohádky – O koblížkovi a O nevděčném kuřátku, které ve čtvrtek 5. května odpoledne předvedli rodičům. Po skončení potěšily maminky vyrobenými přáníčky a srdíčky z keramiky. 

Nový zvířecí kamarád

V modrém vagónku mají děti po rybičkách a afrických šnecích další zvířátko – morče Rockyho. 

Jarní rodinná dílna v modrém vagónku

Skvělé výrobky z květináčů se povedly dětem a rodičům při rodinné dílně na konci dubna.

Maminko, tatínku, pojďte se mnou do školky!

V úterý 3. května se v červené třídě sešli skoro všichni rodiče, aby se podívali, co jejich děti ve školce dělají, jak si hrají, cvičí, co si povídají a jak si užívají, že jsou spolu. 

Nová zahradní kuchyňka

Ochotný tatínek Matýska s kamarády nám vyrobili super dřevěnou kuchyňku na horní zahradu. MOC DĚKUJEME! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti