Fotogalerie duben 2022

Čarodějnický slet ve školce 

V pátek 29. dubna se ve školce slétla spousta čarodějnic a čarodějů s perfektními kostýmy. Užili si prima dopoledne na zahradě, kdy zvládli splnit spoustu úkolů, za které pak dostali zaslouženou odměnu! 🙂 

Jarní rodinná dílna v modrém vagónku

První jarní tvořivou dílnu připravily paní učitelky v modrém vagónku ve čtvrtek 28. dubna.  Sešla se spousta rodičů, kteří se svými dětmi zdobili květináče do pestrých motivů hrdinů z filmů nebo zvířátek. Práce se všem opravdu povedla… Domů všichni odcházeli se skvělými výrobky a s radostí ze společného tvoření. 🙂

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři

Zajímavé povídání o legendě o svatém Jiřím si užily děti ze zeleného vagónku ve středu 27. dubna, kdy vyjely autobusem na výlet do Prahy do Anežského kláštera. Kromě prohlídky historických obrazů vytvořily v dílně krásné obrázky draků. Celý program byl skvěle moderován šikovným lektorem Davidem, který děti svým výkladem nadchl a vtáhl do příběhu. 🙂

Čarodějnice

Na čarodějnice se děti tvořením připravovaly s předstihem… Dělaly lektvary, ochutnávaly žížalky, vyráběly krásné čarodějnice, tančily kolem ohně, vykouzlily barevné kouzlo, pekly čarodějnické prsty a stavěly v lese čarodějnou chýši.

Cvičíme v sokolovně

 

 

Co to bzučí v úle

V pondělí 25. dubna si děti z modrého vagónku užily hudební workshop Zdeňka Hladíka, který děti provedl celým jarem. Děti i dospělí byli moc nadšení, že se mohli do hudby zapojit a také si vyzkoušet, jaké zvuky mají jednotlivé hudební nástroje.

 

Duo Beautiful Strings

Krásný zážitek měly děti ze zeleného vagónku ve čtvrtek 21. dubna, kdy za nimi přijelo Duo Beautiful Strings. Děti se zaujetím poslouchaly tóny harfy i houslí a nadšeně se zapojovaly do programu.

 

Výlet na farmu v Tehově

Ve středu 20. dubna se vydaly děti z červeného a modrého vagónku na výlet na farmu a do minimlékárny v Tehově. Děti viděly spoustu domácích zvířat, která si mohly pohladit – zvířátka ani děti se vůbec nebály. Nechyběla ochutnávka kvalitních jogurtů, které v mlékárně vyrábějí a také zbyla chvilka času na hry na hřišti.
Děti z červeného a modrého vagónku ve školce vyráběly zvířátka z farmy a také vyrobily dvě kravičky a zkoušely je dojit. Celá farma vytvořená dětmi je skvělá! 🙂

 

Co děláme ve školce

Sázíme osení, tvoříme velikonoční výrobky, čteme si, hrajeme si v písku a v lese…

 

Hledání vajíček

 Ve čtvrtek 14. dubna hledaly děti vajíčka, která jim schoval velikonoční zajíček. A všechny našly! 🙂

 

Velikonoční pečení

V oranžovém a zeleném vagónku děti před Velikonocemi pekly. 

 

Exploze jara

Přijměte pozvánku na výstavu krásných obrázků dětí z modrého vagónku. Slavnostní vernisáž proběhla první dubnový týden. 🙂

 

Šikovné ručičky

Podívejte se, co děti tvořily v poslední době na kroužku.  

 

Velikonoční setkání v Obecním parku

V sobotu 9. dubna se skvěle vydařilo setkání se sousedy a kamarády v Obecním parku. Díky, že jste se přišli podívat… 🙂

 

Skanzen v Kouřimi

Ve středu 6. dubna vyjely děti z červeného a oranžového vagónku na výlet do Muzea lidových staveb v Kouřimi. Tam se děti podívaly, jak se žilo v dávných dobách, vyzkoušely si sedět v lavicích ze začátku minulého století, dozvěděly se, jak se slaví Velikonoce a vyškrábaly si barevné vajíčko.

 

Návštěva v 1. třídách základní školy

V úterý 5. a ve středu 6. dubna se vypravily děti z oranžového a zeleného vagónku do školy, aby se podívaly, jak to chodí v prvních třídách. Pro starší kamarády školáky připravily milé malé dárky – záložky do knih.

 

O statečném tygříkovi

Pohádku o malém tygříkovi, který se nejdřív všeho bál a pak se naučil být statečný, zahrály dětem ze žlutého, červeného a modrého vagónku herečky z Divadla Damdam v pondělí 4. dubna. 

Ukliďme les okolo školky

V sobotu 2. dubna jsme se v počtu pěti osob zúčastnili úklidu v lese u školky směrem ke hřbitovu. Díky chladnému počasí přišli jen nejstatečnější sběrači. Děkujeme!  

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti