Fotogalerie červen 2023

 

Loučení se školkou

V pátek 30. června si děti ze všech tříd užily zahradní party s hudbou a nanuky. Celý rok utekl jako voda a už se všichni moc těšíme na prázdniny! Užijte si je naplno s dětmi! 🙂

Ahoj, oranžový vagónku! 

 

Zelený vagónek ve Farmaparku Soběhrdy

Pozdě, ale přece… 🙂

Se Sokolem do života

Odměny za celoroční aktivní sportování se Sokolem si odnesly děti z modrého vagónku. 

Na zmrzlinu do cukrárny

V závěru června se děti vydaly na výbornou zmrzlinu do Cukrárny u Moučků. Moc si na ní pochutnaly! 🙂

Co děláme venku

Když je venku hezky, na zahradě svačíme, cvičíme, malujeme, hrajeme si s vodou, padákem nebo pískovničkou. A taky si rádi jdeme pohrát do lesa… 🙂

Dobrodružná bojovka

Děti, které se už loučí se školkou, si v úterý 27. června užily dobrodružnou výpravu do lesa s plněním úkolů. Dvě skupiny sice cestou zdržel prudký déšť, ale když se mrak vypršel, na opékání buřtů bylo už zase příjemně. Vzácný poklad, který děti nalezly, všem udělal velikou radost! 🙂 

Předškoláci,

kteří chyběli na slavnostním pasování, si šerpu, pamětní knížku a dárky do první třídy odnesli v úterý 27. června. 

Zahradní slavnost

Ve čtvrtek 22. června si děti s rodiči užili prima odpoledne na zahradě. Přijel kouzelník Čáry Kluk, který nás pobavil veselými kouzly a spoustou balonků. 2. ročník soutěže Peče celá školka byl taky super – všechny dobroty byly úplně mňamkózní!  Děkujeme, že jste si přišli užit odpoledne s námi! 🙂

Slavnostní pasování předškoláků

Ve středu 21. června odpoledne čekalo na naše předškoláky slavnostní pasování na školáky. Na zahradu přijel z dalekých Beskyd náš oblíbený ilustrátor Adolf Dudek, který všechny skvěle pobavil a zároveň svojí tužkou pašovačkou povýšil děti mezi školáky. Počasí vyšlo úplně perfektně, jen jsme skončili, začalo pršet… Děkujeme, že jste přišli! 🙂

Farmapark Soběhrdy

Ve středu 14. června si užily prima výlet děti z modrého a zeleného vagónku. Cílem cesty byl Farmapark v nedalekých Soběhrdech. Děti se podívaly na zvířata, vyzkoušely trampolíny a nejrůznější prolézačky, daly si dobrý oběd a spokojené se vrátily odpoledne do školky. 

Vodnická pohádka v Takoníně

Ve středu 14. června vyjely děti ze žlutého a červeného vagónku na polodenní výlet do Pěnkavova dvora v Takoníně. Viděly Vodnickou pohádku, vodník jim ukázal svůj rybník se spoustou rybek a také si děti vyzkoušely, jak se v dávných dobách mlela mouka, jezdilo s trakařem, vyzkoušely prutem lovit ryby a chodit na chůdách. Výlet jsme si všichni báječně užili! 🙂

Co se děje u rybníka

Vyzkoumat, co se děje u Dolejšího rybníka, se vydaly děti ze žlutého vagónku ještě před výletem na Vodnickou pohádku. 

Lanáček v parku

 

Výlet na Sázavu

V neděli 11. června vyrazilo 17 odvážných dětí z oranžového vagónku vlakem na dvoudenní výlet na Sázavu.

Motýli

V pátek 8. června vypustily děti z modrého a červeného vagónu motýly. Skoro tří týdny děti pozorovaly, jak se housenky měnily v motýly.  

Tablo předškoláků

si můžete do konce června prohlédnout na náměstí E. Kolbena naproti květinářství. Děkujeme paní Gajerové za možnost tablo vystavit! 🙂

Bublinkový workshop

Zajímavé pokusy s bublinami si užily děti z červeného a modrého vagónku v úterý 6. června, když do školky přišly prima lektorky z Kreativního klubu La Mamka. Děkujeme! 🙂

Týden čtení dětem 

První odvážná maminka si našla čas v pátek 2. června, aby dětem z oranžové třídy přečetla pohádku před odpočinkem. Děkujeme… 🙂

Den dětí v základní škole

Děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku si svůj svátek užily sportováním ve škole. Deváťáci pro ně připravili na školním hřišti spoustu soutěží a děti je skvěle zvládly! Na závěr samozřejmě nechyběla sladká odměna. 🙂

Den dětí na Pony farmě Zelené údolí

Na svůj svátek – ve čtvrtek 1. června – se děti ze žlutého vagónku vydaly na výpravu na nedalekou Pony farmu Zelené údolí. Děti viděly zblízka drezúru poníka Leslie, mohly vyhřebelcoval poníkovu srst, pohladily si koně, viděly chocholaté slepičky s kuřátky, pštrosa, králíčky, koroptvičky, mohly si pohladit kocourka Edu. Kromě zvířat ale děti nejvíc zaujal traktor! 🙂 Když děti odcházely zpět do školky, zahlédly páva s krásnými barevnými dlouhými pery. MOC DĚKUJEME paní Procházkové, mamince Lilly z oranžové třídy, za možnost podívat se za zvířátky. Bylo to prima!!! Po návratu do školky čekalo na děti ještě jedno překvapení. To bylo radosti a dovádění! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti