Fotogalerie březen 2024

Co nám schoval v trávě zajíček

zjistily všechny děti ve středu 27. března. To bylo radosti….. 🙂

Pašijový týden v oranžovém vagónku

Děti i paní učitelky chodily oblečené podle barev dnů ve svatém týdnu. Připomněli si tak Modré pondělí, Šedé (žluté) úterý, Škaredou středu a Zelený čtvrtek.

Velikonoční hraní a tvoření

Sázení osení, pletení pomlázky, výroba velikonočních přáníček, keramických zajíčků, slepiček z kartonu, barvení vajíček, venkovní zdobení keře kraslicemi, hra na koledníky… Hezky jsme si to ve školce užili! 🙂

 

 

Příroda se probouzí

V úterý 26. března k nám přijela lektorka z Ekocentra Koniklec z Prahy, aby dětem z oranžového vagónku pověděla, co se děje v přírodě na jaře… Děti zkoumaly hlínu, zkoušely najít brouky a také sely hrách, fazole, ředkvičky a pšenici. 

Cvičení v gymnastické tělocvičně 

si v úterý 26. března užily děti ze žlutého a červeného vagónku. Pohyb ve veliké tělocvičně děti moc bavil – vyzkoušely si opičí dráhu, chůzi po kladině, skákaly na trampolíně, houpaly se na laně i běhaly! 🙂

Návštěva ve škole

V pondělí 25. března se vypravili předškoláci z oranžového vagónku do školy, aby navštívili kamarády v 1. třídě a podívali se, jak to ve škole vypadá a co se tam dělá. Až pak půjdou v dubnu k zápisu, nebudou mít už vůbec žádné obavy… V úterý 26. března šli do školy předškoláci ze zeleného vagónku a také jim se ve škole líbilo. 🙂

Velikonoční stodola

Děti z červeného a modrého vagónku si v pondělí 25. března užily dopolední výlet do Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami. Prohlédly si krásnou velikonoční expozici a poslechly si zajímavý výklad o velikonočních zvycích a tradicích. Výlet se všem dětem moc líbil! 

Velikonoční setkání

V sobotu 23. března odpoledne předvedly děti ze všech tříd taneční vystoupení na Velikonočním setkání v Obecním parku. Děti byly moc šikovné a vystoupení před tolika diváky skvěle zvládly! Díky, že jste se přišli podívat! 🙂

Sportování s trenéry

Už po čtvrté v tomto školní roce přišli ve čtvrtek 21. března trenéři hokeje z Velkých Popovic, aby si zasportovali s dětmi ze všech tříd. Děti si to náramně užily! 🙂

Pečení velikonočních vajíček

V oranžovém vagónku si děti ve středu 20. března upekly velikonoční vajíčka z lineckého těsta. Moc se povedly a také skvěle chutnaly! 🙂

Velikonoční tvořivá dílnička ve žlutém vagónku

Ve středu 20. března odpoledne se ve žlutém vagónku sešli tvořiví rodiče s dětmi, aby si vyrobili velikonoční dekoraci – dřevěný výřez vajíčka nabarvili a ozdobili kvítky, stužkami a korálky. Práce se všem moc povedla! Na závěr děti dostaly sladkou odměnu – velikonoční perníčky upečené paní učitelkou Martinkou… 🙂

Šťourové v lese

Zajímavý program o malých zvířátkách, která žijí v lese, si v úterý 19. března užily děti ze žlutého vagónku. Přijely za nimi lektorky z muzea v Říčanech a v lese nedaleko školky společně hledaly, zkoumaly a lupou pozorovaly brouky, mnohonožky, pavouky, žížaly a další živočichy. Pro plyšového ježka pak děti postavily domeček z listí… Děti byly moc pozorné a program je opravdu zaujal; paní lektorky je chválily! 🙂

Velikonoční rodinná dílna v červeném vagónku

V pondělí 18. března odpoledne se sešli v červené třídě tvořiví rodiče spolu s dětmi, aby společně vytvořili dekoraci – velikonočního zajíčka z ponožky. Práce šla všem rychle od ruky a zajíčci se moc povedli! 🙂

Jarní brigáda u vstupu do žluté třídy

V sobotu 16. března se po deváté hodině se sešlo několik rodičů i s dětmi a během necelých tří hodin zvládli udělat veliký kus práce. Místo letitých smrků a tújí budou u vstupu do školky krásně kvést třezalky, hortenzie a meruňky a v září se můžeme těšit na sklizeň borůvek přímo do pusy! 🙂
Děkuji, že jste si udělali čas a věnovali nám sobotní dopoledne! 

Stavitel mostů

V pátek 15. března přijel do zeleného vagónku lektor z Malé technické univerzity, aby děti seznámil s tím, jak se staví mosty. Děti pracovaly podle plánků a samy vyzkoušely z dupla mosty stavět. Nakonec po mostě z dupla přešly a všem se to překvapivě bez problémů povedlo! 🙂

Karel IV. a jeho doba

Děti ze zeleného vagónku putují v březnu dobou, kdy byl králem Karel IV. Ve čtvrtek 14. března pekly Karlův most, také společně postavily Hladovou zeď, hrad Karlštejn a také stavěly mosty.

Co děláme venku

Pozorujeme brouky a obdivujeme sněženky, hrajeme si v parku nebo v lese. 

 

Podporujeme samostatnost dětí

U dětí podporujeme samostatnost v mnoha směrech – například si samy mažou pomazánku při páteční svačině. 

 

Co děláme ve školce

V oranžovém vagónku děti zkusily ručně vyrobit papír, v červeném vagónku vydaly děti svoji první knihu o Palečkovi. 

Čtení před odpočinkem 

V pondělí 11. března přišly do školky dvě děvčata z šesté třídy základní školy – Terezka a Verunka – v doprovodu paní učitelky Staňové. V zeleném a oranžovém vagónku přečetly dětem pohádku před odpočinkem. Děti v tichosti a soustředěně poslouchaly. 🙂

Knihadýlko

Milý příběh o dobrodružstvích pavoučka Čendy převyprávěla dětem z oranžového a zeleného vagónku ve středu 6. března paní Irena Fenyklová se svým Knihadýlkem. Příběh pavoučka z půdy se dětem moc líbil. Po skončení představení si mohly děti prohlédnout půdu se vším harampádím, které ukrývá, vyzkoušely si udělat pavučinu a prohlédly si další knížky Pavla Čecha, autora knihy o Čendovi.

Návštěva knihovny

V pondělí 4. března se do místní knihovny vypravili předškoláci ze zeleného vagónku, v úterý 5. 3. se šly podívat do knihovny děti z oranžového vagónku, ve středu 6. března děti z červené třídy. Ve čtvrtek 7. 3. se vypravily do knihovny děti z modrého vagónku a v pátek 8. března navštívily školku i nejmladší děti ze žluté třídy. Paní knihovnice Eva Gojdová všem dětem pověděla o správném chování ke knihám, ukázala, jaké knížky si můžeme půjčit a dětem z pohádkových knížek přečetla krátké úryvky. Pak děti měly čas prohlédnout si knihy, které je zaujaly. 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti