Fotogalerie březen 2023

 

Velikonoční tvořivá dílna v oranžovém vagónku

Ve čtvrtek 30. března odpoledne se sešli tvořiví rodiče s dětmi, aby před svátky jara vyrobili zajíčka k dekoraci. Zajíčci se pěkně povedli, i když to nebylo vůbec snadné… 🙂 

Návštěva předškoláků v 1. třídách

Ve čtvrtek 30. a v pátek 31. března se vydali předškoláci na návštěvu do 1. tříd základní školy. Seznámili se s prostředím, aby příští týden u zápisu neměli zbytečný strach. Pro starší kamarády připravily děti záložky do knih. Určitě jim udělají radost! 🙂

Studánková víla 

Ve čtvrtek 30. března jsme přivítali vědkyni a studánkovou vílu z Kreativního klubu La Mamka, aby dětem z modrého, červeného a žlutého vagónku ukázaly, jak se správně máme chovat v přírodě a co se do lesa nesmí vyhazovat. Děti viděly zajímavé pokusy s vodou a všechny to moc zaujalo! 

Ukliďme les okolo školky

V sobotu 25. března dopoledne jsme uklidili les u školky v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Za tři hodiny nasbírali děti s rodiči a sourozenci 17 pytlů různého odpadu, který do přírody nepatří. DĚKUJEME! 🙂

Hravé lyžování je za námi!

V pátek 24. března se konaly na sjezdovce v Chotouni závěrečné závody. Děti i rodiče, kteří přijeli fandit, si to moc užili! Celý týdenní kurz byl moc prima a děti se v lyžování skvěle zdokonalily! 🙂

Školáci čtou dětem 

Ve středu 22. března jsme přivítali šest starších kamarádů z 5. třídy základní školy. Přišli s doprovodem paní učitelky Yvonny Staňové, aby našim dětem v zelené, oranžové a modré třídě přečetli před odpočinkem pohádku. Přinesli si vlastní knížky, začetli se do pohádky a naše děti pozorně poslouchaly… Děkujeme školákům za návštěvu! 🙂

Slepičko Pepičko, kde máš vajíčko?

Veselé divadélko o Velikonocích, slepičce, hledání vajíček a řehtačce si užily děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku v pondělí 20. března, když do školky přijela paní Lenka Reifová s kytarou. Děti se aktivně zapojily do děje, do hledání vajíček a také si zatančily… 🙂

Ilustrátorka ve školce

Ve čtvrtek 16. března přijela za dětmi z oranžového a zeleného vagónku paní Vendula Hegerová, ilustrátorka mnoha dětských knih a časopisů, puzzle a dalších her pro děti. Její ilustrace jsou veselé, barevné a dětem se líbí. Všechny děti se také zapojily do kreslení, když zkoušely vytvořit obrázky zvířat podle postupného návodu. Na závěr si děti zahrály hry na koberci, zkusily skládat puzzle, pohrály si s Pepou a Edou a také procvičily jazyček při logopedických cvičeních. Návštěva ilustrátorky se všem moc líbila!

Čtení ve školce

Celý březen můžou přijít do školky rodiče nebo prarodiče, aby dětem před odpočinkem přečetli pohádku. První odvážné čtenářky se už našly – děkujeme mamince Kristýnky K.,  Nathánka, Aničky i Emičky, Lindy, Míši, Adámka K., Adámka N., Janičky, Ondry a Mikiho a také babičce Adélky. Těšíme se na další čtenáře! 🙂

Co děláme venku

Třeba si hrajeme na hřišti nebo v lese nebo stavíme posledního sněhuláka letošní zimy…..

Co děláme ve školce

Hrajeme si – třeba na prince a princezny v Oranžovém království, kteří třídí jako Popelka hrách a čočku, staví hrady, mají slavnostní ples a na konec i svatbu… nebo navlékáme a modelujeme korálky pro princezničku na bále ve Žlutém království… nebo vyrábíme vlastní knížky v červeném vagónku….nebo nacvičujeme taneček na vystoupení na Velikonočním setkání v parku…nebo si prohlížíme knížky….

Velikonoční rodinná dílna

Ve čtvrtek 9. března se v zeleném vagónku sešli tvořiví rodiče, aby spolu s dětmi vyrobili velikonoční dekorace z kartonu a vlny. Všem šla práce hezky od ruky a výrobky se moc povedly! Díky, že jste přišli… 🙂

Návštěva v knihovně

Knihovnu navštívily děti  ze zelené třídy ve čtvrtek 9. března, děti z oranžové třídy ve středu 8., ze žluté v úterý 7. a děti z červené třídy se byly podívat v pondělí 6. března. Paní knihovnice Eva Gojdová děti mile přivítala, řekla jim, jaké knížky je možné v knihovně vypůjčit, ukázala na plakátu Josefa Lady, jak se správně máme chovat ke knihám a také dětem přečetla pohádku. Pak měly děti čas si samy prohlédnout knihy, které je zaujaly. Až budete mít čas a chuť, vydejte se s dětmi do knihovny – určitě vám řeknou, co se dozvěděly nového… 🙂

Mravenci, vstávat!

Hudební workshop si v pátek 3. března užily děti v oranžové třídě, když za nimi přijel skvělý hudebník Zdeněk Hladík se spoustou neobvyklých hudebních nástrojů. Děti si poslechly zajímavý příběh o zvířátkách a také si vyzkoušely na nástroje zahrát. Všem se to moc líbilo!

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti