Fotogalerie říjen 2023

Halloween

V úterý 31. října jsme dlabali dýně ve žluté, červené, modré i oranžové třídě. Žluťásci zdobili malé dýně, aby je proměnili v dýňové skřítky. Modrásci si užili dopoledne v kostýmech. V oranžové třídě vyrobily děti a paní učitelky krásnou výzdobu. Byl to prima den! 🙂

Co děláme venku

 

Cvičení v tělocvičně

Cvičení v krásné nové tělocvičně v areálu Solvent si v pondělí 30. října užily děti z oranžového vagónku a v úterý 31. října děti ze zeleného vagónku. 

Co děláme ve školce

Hrajeme si s padákem, slavíme svátek naší republiky, skládáme podzimní puzzle, tvoříme stromy ze stavebnic, malujeme je i vodovkami, zkoušíme vyrobit z krepového papíru podklad pro obrázky, chodíme po trolí stezce ve třídě, třídíme oříšky, kaštany a šípky, různými smysly poznáváme, jak chutnají plody podzimu, vyrábíme jablíčka z vlny, hrajeme si s kaštany, vystřihujeme podzimní skřítky, dramatizujeme pohádku O veliké řepě, stavíme z kostek Strančice, třídíme hračky podle barev, zkoumáme, jak se mícháním mění barvy, tvoříme obrázky koulením kuličky a zvládáme i spoustu jiných věcí… 🙂

 

Jablečný štrúdl a podzimní ubrus

Všichni víme, že upéct jablečný závin není jen tak, ale děti v zeleném vagónku se toho nebály a zvládly nakrájet spoustu jablíček. Upečený štrúdl všem moc chutnal! 🙂 Také tiskly na látku podzimní motivy, které byly vyřezané z brambor. Ubrus se dětem moc povedl!

Procházka do lesa 

Děti ze všech tříd rády chodí do lesa ke kapličce svaté Anny. Vypravily se tam i děti ze žlutého a červeného vagónku. 

Divadlo Koloběžka

V pondělí 23. října přijeli za dětmi ze žlutého, červeného a modrého vagónku herci z Divadla Koloběžka, aby dětem vyprávěli příběh o tom, co malí medvědi o podzimu nevědí. Pohádka se dětem moc líbila! 🙂

Jablečné dny a májíček

V zeleném vagónku si děti vyzkoušely, jak se krájí jablíčka. Až se usuší, tak si na nich děti pochutnají! Děkujeme firmě Ovocnářství Nedbal za darovaná jablka. Děti také společně nazdobily majíček. 

Sportovní kroužek

Prima sportování si užily ve čtvrtek 19. října děti ze všech vagónků. Dva trenéři z HC Velké Popovice děti zabavili na zahradě hrami s barevnými disky, míčem a lanem.

 

Barvy duhy 

Ve středu 18. října přijela za dětmi z červeného a modrého vagónku vědkyně z Kreativního klubu La Mamka, aby děti seznámila s kouzlem barev. Společně s dětmi barvy rozkládala i skládala a představila barevné iluze. Děti představení zaujalo… 🙂

 

Cvičíme v sokolovně

První týden v říjnu začaly se cvičením v sokolovně děti z oranžového, zeleného a modrého vagónku. Volný pohyb ve velkém prostoru se všem moc líbil a náramně si to užili. 

Drakiáda

V pátek 13. října pořádal Spolek rodičů a přátel školky drakiádu. Už čtvrtý ročník akce se perfektně povedl! Děkujeme! 🙂

 

Výlet na trolí stezku do Kamenice

V úterý 10. října si děti z oranžového vagónku užily dopolední výlet za trolíky v lese nedaleko Kamenice. Počasí bylo příjemné, cesta moc zajímavá a děti si to užily! 🙂 Ve školce si ještě děti jednoho trolíka vyrobily… 

 

Sokolník s dravci

V pátek 6. října přijel do školky pan Ondřej Semecký, který nám přivezl ukázat živé dravce – káně lesní, orla mořského, výra velkého, sovici sněžní, jestřába lesního a puštíka obecného. Mnoho z nich jsme viděli v letu a odvážným dětem přiletěli dravci na koženou rukavici přímo na ruku. Děti si také mohly některé dravce pohladit. Návštěva se všem moc líbila! 🙂

 

Přijela k nám mašinka!

V tunelu nám zaparkovala mašinka, které se sice nekouří z komínka, ale za to veze všechny dětičky z té naší školičky… 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti