Fotogalerie prosinec 2022

Hrajeme si na sněhu 

 

Sbírka předána

V pondělí 19. prosince byla sbírka Nadačního fondu Křídla dětem předána paní Markétou Sehnalovou přímo na dětské oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Všichni a děti zvlášť měli z vybraných hraček velkou radost! Děkujeme, že jste pomohli spolu s námi! 🙂

Vánoční setkání v parku

I když byl v neděli 18. prosince veliký mráz, sešlo se několik statečných dětí s rodiči na vystoupení se zpěvem koled na Vánočním setkání v parku. Na stánku prodávaly p. učitelky z modrého vagónku výrobky dětí, aby si pak za utržené peníze mohli modrásci pořídit, co jim udělá radost.
Děkujeme, že jste se přišli podívat a užít si mrazivé odpoledne se sousedy a kamarády! 🙂

Ve školce naděloval Ježíšek!

Krásnou nadílku vánočních dárků si užily děti ve všech třídách ve čtvrtek 15. prosince. 

Vánoční dobroty

V oranžovém vagónku děti pekly vánočku a v zeleném připravily nepečené kuličky v kokosu.

Vánoční besídky se vydařily!

V pondělí 12. prosince měly vánoční besídku děti ve žluté a červené třídě, v úterý 13. v modré a ve středu 14. prosince děti z oranžové a zelené třídy. Rodičů,  prarodičů i sourozenců se sešlo hodně a vystoupení se všem dětem moc povedlo! Děkujeme za milé setkání i za spoustu dobrot! 🙂

Cesta do Betléma

Ve středu 14. prosince jsme přivítali ve školce Divadélko Kůzle s krásným příběhem Cesta do Betléma. Příběh dvou sněhových vloček Vločkolíny a Sněhulína a jejich cesty za Ježíškem se líbil všem malým i velkým!

3. místo ve výtvarné soutěži

Děti ze zeleného vagónku se v říjnu zúčastnily výtvarné soutěže na téma Byl jednou jeden život. Soutěž vyhlásila Základní umělecká škola ve Velkých Popovicích. Ve čtvrtek 8. prosince bylo v popovické knihovně vyhlášení výsledků. Naši šikovní umělci se se svými asamblážemi umístili na 3. místě ve své kategorii. Moc gratulujeme! 

Do soutěže bylo přihášeno více než 500 prací. Všechny vítězné práce si můžete prohlédnout v knihovně ve Velkých Popovicích do konce ledna 2023.

 

Zpívání babičkám a dědečkům

Ve čtvrtek 8. prosince potěšily děti z oranžové a zelené třídy zpěvem koled starší spoluobčany na Vánočním setkání na Obecním úřadě. Děti z ostatních tříd vyráběly pro seniory krásná vánoční přáníčka. Vystoupení se dětem povedlo a bylo i sladce odměněno panem starostou. Děkujeme! 🙂

Návštěva Mikuláše

V pondělí 5. prosince nás navštívil Mikuláš se svou družinou andílků, kteří byli milí a hodní. Doprovázeli je čerti, kteří trochu chrastili řetězy a některým lumpíkům očernili svou pekelnou černí tváře. Z knihy hříchů Mikuláš přečetl vše, co tam o dětech měl a nebyly to vždycky hezké věci… Slíbili jsme si, že se celý rok budeme všichni snažit, aby z nás měl Mikuláš i rodiče radost. Na závěr děti dostaly od Mikuláše balíčky dobrot.
Děkujeme do základní školy šikovným deváťákům a také paní ředitelce Schejbalové, akce se moc povedla! 🙂

Hvězdičky ze školičky

Ve čtvrtek 1. prosince se konal 12. ročník adventního průvodu od školky ke stromečku na náměstí. Děkujeme, že jste si přišli společně s dětmi užít adventní podvečer. Sešlo se nás opravdu hodně! 🙂

Betlém u sokolovny

I letos se děti vydaly k sokolovně, aby se podívaly na krásný dřevěný vyřezávaný betlém, který vyrobil bývalý pan starosta Jiří Šindelář.

Adventní výzdoba ve třídách

Ve všech třídách už mají děti krásnou výzdobu, adventní věnce i kalendáře. Vstup do červené a modré šatny zdobí velký Betlém, který loni vyrobila paní učitelka Kristýna s dětmi. 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti