Fotogalerie listopad 2022

Minimuzikálek Červená Karkulka

Děti ze Základní umělecké školy ve Velkých Popovicích přijely v úterý 29. listopadu předvést dětem do oranžového vagónku muzikálek od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Červená Karkulka. Vystoupení se větším dětem povedlo a našim dětem se určitě líbilo… V závěru si všechny děti společně zazpívaly vánoční koledy. Bylo to moc milé setkání, děkujeme! 🙂

Cvičíme v sokolovně 

Pravidelné cvičení v sokolovně děti ze zelené, oranžové i modré třídy moc baví… 

Adventní rodinná dílna v modrém vagónku

Ve čtvrtek 24. listopadu se sešli tvořiví rodiče (a také několik babiček) s dětmi, aby vyrobili betlém z malých květináčků. Práce to nebyla vůbec lehká, ale nakonec se vše podařilo, všichni měli úžasné výrobky a hlavně radost ze společné práce! 🙂

 

Adventní rodinná dílna v červeném vagónku

Ve středu 23. listopadu se konala rodinná dílna v červeném vagónku. Sešli se zde šikovní rodiče a děti, aby společně vytvořili vánoční stromeček s papírovými ozdobami. Práce šla všem od ruky a také se všem podařila! 🙂

 

Adventní rodinná dílna ve žlutém vagónku

Ve středu 23. listopadu se také ve žluté třídě sešlo několik rodičů a šikovných dětí, aby společně vytvořili vánoční dekorace – skládaného andílka a ozdoby ze suchého chleba a vlnkového papíru. I u žluťásků se všem práce povedla! 🙂

 

Adventní rodinná dílna v oranžovém vagónku

Ve středu 23. listopadu se v oranžové třídě sešlo hodně tvořivých rodičů a dětí, aby společně vánočně ozdobili připravené ubrusy a také si mohli vytvořit obal na příbory. Atmosféra byla kreativní a tvůrčí, tak se všem práce vydařila! 🙂

 

Beautiful Strings

Vystoupení houslistky Moniky Urbanové a harfistky Hedviky Mousa Bacha z Dua Beautiful Strings zaujalo v úterý 22. listopadu děti ze zeleného i oranžového vagónku. Děti poznávaly melodie z pohádek, zazpívaly si lidové písničky, samy se doprovázely na hudební nástroje, poslechly si ukázku z Vltavy a dalších skladeb a také měly možnost se zblízka podívat na oba hudební nástroje. 

 

Adventní rodinná dílna v zeleném vagónku

V zeleném vagónku se v pondělí 21. listopadu konala první letošní rodinná dílna. Sešlo se hodně tvořivých rodičů i dětí a všichni sklenění andílci se opravdu moc povedli! 🙂

 

Peče skoro celá školka

V týdnu, kdy jsme si připomínali svátek svatého Martina, pekly děti téměř ve všech třídách svatomartinské rohlíčky. Všem se moc povedly! 🙂

 

Život našich praprapra…..

Ve čtvrtek 10. listopadu vyrazily děti ze zeleného vagónku na výlet do Národopisného muzea do Prahy, kde se dozvěděly hodně zajímavostí o tom, jak žili naše praprababičky a prapradědové v dávných časech.

 

Co děláme ve školce

Hrajeme si, tvoříme, stavíme, cvičíme, malujeme křídami a ještě toho stihneme hodně dalšího….

 

Školáci čtou dětem

V úterý 8. listopadu jsme ve školce přivítali školáky z páté třídy, kteří přišli dětem do oranžové a zelené třídy číst pohádku před odpočinkem. Děkujeme do školy paní učitelce Staňové za realizaci akce i dětem za prima čtení. Těšíme se na příští setkání na jaře! 🙂

Maňáskové divadlo 

Ve středu 2. listopadu přijelo za dětmi ze žlutého a červeného vagónku Maňáskové divadlo Šternberk se třemi pohádkami – Hrnečku, vař!, O zlaté rybce a O Smolíčkovi. Pohádky byly krátké, ale poučné a dětem se líbily… 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti