Fotogalerie červen 2022

Závěrečná párty na rozloučení se školkou

Ve čtvrtek 30. června si všechny děti užily prima párty s tanečky, hrami, nanuky a různými dobrotami. Zahrada byla po vydatných deštích dost mokrá, tak jsme museli zůstat ve třídách, ale zdálo se, že to dětem vůbec nevadilo… 🙂

Tak prima prázdniny!!!

Zahradní slavnost

Ve čtvrtek 23. června jsme si užili zahradní slavnost na závěr školního roku. Sešlo se hodně dětí s rodiči a mladšími nebo staršími sourozenci a dokonce mezi nás zavítal i pan starosta s paní tajemnicí. Někteří šikovní pekaři se zúčastnili 1. ročníku soutěže Peče celá školka. Všichni ochutnávali upečené dobroty a pak hlasovali o vítězi soutěže. Odpolední program nám zpestřil bubeník Petr Šušor. Sice bylo horko jako v Africe, ale zdálo se, že to nikomu nevadí. Některé děti se osvěžovaly v bazéncích nebo pod vodní mlhou, jiné jezdily v motokoutku nebo vytvářely letní dekorace. Někteří rodiče využili dekorace ve fotokoutku u mašinky a vyfotili si na památku děti s hláškami ze školky.

Děkujeme zřizovateli – obci Strančice – za příspěvek na zahradní slavnost.  Děkujeme všem, že jste si přišli slavnost užít spolu s námi! 🙂

Tablo předškoláků

Tablo dětí, které se loučí se školkou, je k vidění do poloviny července ve Visage studiu vedle pošty. 

Rozloučení s předškoláky

V úterý 21. června se konala naše první zahradní slavnost s rozloučením s předškoláky. Děti, které už odchází do školy, dostaly šerpy v barvě třídy a knížku s věnováním na památku na školku. Malí i velcí se pak pobavili u vystoupení kouzelníka Jakuba. Děkujeme, že jste si přišli s dětmi užít odpoledne! 🙂

Bojovka pro předškoláky

Dobrodružnou výpravu do lesa s plněním úkolů si užili ve čtvrtek 16. června předškoláci, kteří se už loučí se školkou. Po návratu na zahradu hledali dobře ukrytý poklad. To bylo radosti, když ho našli a spravedlivě rozdělili! Pak si ještě opekli buřty, pohráli si chvíli na zahradě a kolem osmé hodiny se všichni rozešli domů do svých postýlek. 🙂 

Divadlo Gábina a Katka

Program plný veselých písniček a pohybu si užily všechny děti na zahradě ve čtvrtek 16. června, když k nám zavítalo Divadlo Gábina a Katka s programem Vodní rej. 

Výlet na Staré Hrady

Ve středu 15. června si děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku užily celodenní výlet na hrad a zámek Staré Hrady. Viděly hradní pohádkovou půdu, dračí království, zdravosvět a také zámecké pohádkové sklepení. Na obědě si děti pochutnaly a pak se ještě podívaly na zvířátka do čarodějné bestyjoly. Výlet se skvěle vydařil, počasí bylo slunečné a cesta autobusem hezky uběhla. 

Výlet na farmu v Tehově

V úterý 14. června si děti ze zeleného vagónku užily celodenní výlet na farmu a do minimlékárny v Tehově. Viděly a mohly si pohladit spoustu domácích zvířat, ochutnaly jogurt Tehováček, užily si hry na hřišti a cestou zpět do školky si ještě pohrály v lese. Výlet se skvěle vydařil! 🙂

Výlet do Geoparku

V úterý 14. června se vypravily děti z oranžového vagónku na celodenní výlet do Říčan, kde navštívily skvělý Geopark. Dozvěděly se hodně zajímavého – o pravěku a zkamenělinách a také si vyzkoušely, jaké to je být archeolog a zkaměněliny hledat. Všechny děti zaujalo rýžování zlata. Po obědě na Marvánku si děti pohrály na hřišti a pak je už čekala cesta zpátky. Výlet doporučujeme i pro rodiny, Geopark rozhodně stojí za vidění! 🙂

Jak jsme pekli třešňovou bublaninu

Děti z červeného a žlutého vagónku si v úterý 14. června upekly výbornou dobrotu! 

Mašinka je kompletní 

Děkujeme tatínkovi Kristýnky za stěhování mašinky ke třem vagónkům, byla to fakt dřina! A vláček je už kompletní! 🙂

Týden čtení dětem

V týdnu od 6. června jsme zvali do školky rodiče nebo prarodiče, aby přišli dětem číst pohádku před odpočinkem. Jsme totiž několik let zapojení do projektu Celé Česko čte dětem. Děkujeme, že si několik maminek a tatínků udělalo čas… 🙂

Motýlci odlétají 

Vývoj z housenky po motýla sledovaly děti z modrého vagónku během května. Začátkem června nastal čas vypustit motýlky do přírody… 

Den dětí v základní škole

Den dětí ve středu 1. června si užily děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku. Po svačině se vydaly do základní školy, kde pro ně připravili deváťáci sportovní aktivity na hřišti. Děti byly šikovné, všechno zvládly a tak si odnesly zasloužené odměny! 

Den dětí na Pony farmě

Ve středu 1. června si žluťásci užili svůj sváteční den na nedaleké Pony farmě Zelené údolí, kde viděli a mohli si pohladit roztomilé poníky Leslie a Charlie. Ti se jim ještě předvedli při druzuře. Děti také viděly další domácí zvířata, která na farmě chovají. Po návratu do školky na děti čekalo ve třídě překvapení – bazén s barevnými míčky! To bylo radosti a veselí!!! 🙂

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti