Fotogalerie březen 2022

Jaro na zahrádce

Děti z modrého a žlutého vagónku pracovaly na svém záhonku, který vyčistily po zimě a také zasadily petrklíče a semínka kvetoucích rostlin. Teď je budou pozorovat, jak porostou…

Co děláme ve školce

 

Hrajeme si venku

 

Šifra mistra Brailla

Ve středu 23. března přijely za dětmi z oranžového a zeleného vagónku dvě paní ze Sdružení Beluška, aby dětem řekly, jaký je život lidí, kteří nevidí. Měly s sebou i poslušného vodícího psa. Děti se také dozvěděly, jak mohou číst lidé, kteří nevidí a mohly si vyzkoušet, jaké to je chodit s bílou holí. 

Pohádky z mechu a kapradí 

Děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku si užily ve středu 23. března krásné divadlo se třemi pohádkami o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Herci z Nezávislého divadla byli jako vždy výborní! 🙂

Kurz Hravého lyžování

Přes dvacet dětí se od pondělí 21. března účastní pětidenního dopoledního kurzu Hravého lyžování na Chotouni. První den bylo počasí krásné, organizátoři profesionální a děti moc šikovné… 🙂

Jak jaro probouzí motýlky

Ve středu 16. března navštívil děti v zeleném vagónku hudebník Zdeněk Hladík s workshopem Jak jaro probouzí motýlky. Děti slyšely různé hudební nástroje a také si je mohly samy vyzkoušet. 

Šikovné ručičky

Děti, které navštěvují kroužek Šikovné ručičky, zvládly vyrobit spoustu krásných výrobků… 

 

Žluťásci v knihovně 

Ve čtvrtek 10. března se do knihovny vydaly děti ze žlutého vagónku. Paní knihovnice Eva Gojdová se dětem opět skvěle věnovala, přečetla jim krátkou pohádku a vysvětlila, jak se máme správně chovat ke knížkám . Děti si také prohlédly knížky, které se jim líbily. Snad se děti brzo do knihovny vrátí s rodiči…  

 

Oranžový vagónek v knihovně

Děti z oranžového vagónku navštívily knihovnu v úterý 8. března. Paní knihovnice se jim skvěle věnovala a děti měly možnost si prohlédnout knížky, které je zaujaly. 

Máme nový krmelec!

V pondělí 7. března se na kraj lesa u zelené třídy podařilo umístit krmelec, který doma vyrobil tatínek Kubíka ze žluté třídy a zdarma nám ho věnoval. Děti teď budou mít možnost do krmelce dávat lesním zvířátkům seno, jablka, mrkev, kaštany a další krmení. Moc děkujeme! 

Zelený vagónek v knihovně

V pondělí 7. března se do knihovny vypravily děti ze zeleného vagónku. Paní knihovnice dětem ukázala, jak se správně chovat ke knihám, přečetla krátké pohádky a pak si děti měly čas prohlédnout knížky, které je zaujaly.

Ekodivadlo

Zajímavé a poučné ekodivadlo O vodní kapce si v pondělí 7. března užily děti z červeného a modrého vagónku. Děti se také samy do programu zapojily a třeba zkoumaly různé skupenství vody.

 

Modráskové v knihovně

Ve čtvrtek 3. března vyrazily na návštěvu knihovny děti z modrého vagónku.

Cvičíme v sokolovně 

Děti z modrého, oranžového a zeleného vagónku chodí pravidelně jednou týdně cvičit do sokolovny. 

Ilustrátor Adolf Dudek 

Prima program si užily děti z modrého, oranžového a zeleného vagónku v úterý 1. března, kdy k nám přijel ilustrátor Adolf Dudek. Tolik legrace a smíchu školka už dlouho nezažila! 🙂

Návštěva v knihovně 

Březen – měsíc knihy zahájily děti z červeného vagónku v úterý 1. března. Po svačině se vypravily do knihovny, kde jim paní knihovnice pověděla, jak se mají správně chovat ke knížkám, poslechly si krátkou pohádku a pak už děti měly čas si prohlédnout knížky, které je zaujaly. 

©2018 Web design Dana Jirásková, obsah MŠ Strančice. Prohlášení o přístupnosti