V případě, že se v sobotu 7. března a později vracíte z Itálie nebo jiných rizikových oblastí, platí pro vás opatření Ministerstva zdravotnictví o nařízené karanténě, tj. jste povinni kontaktovat lékaře, který karanténu nařídí.  Celou informaci a postup naleznete zde https://www.mzcr.cz/dokumenty/ministerstvo-zdravotnictvi-vydalo-mimoradne-opatreni-tykajici-se-karanteny-obcan_18653_1.html
Pokud jste v uplynulém týdnu s dětmi navštívili Itálii nebo jinou rizikovou oblast, vrátili se dříve než 7. března a neplatí tak na vás opatření Ministerstva zdravotnictví, prosíme, abyste po dobu dvou týdnů omluvili dítě z mateřské školy. Těchto 14 dnů je klíčových pro případnou identifikaci a přenos nemoci.

V souvislosti se snahou minimalizovat rizika související se šířením viru COVID-19 upozorňujeme, že od 9. března budou platit zpřísněná pravidla při přebírání dětí v mateřské škole s ohledem na jejich zdravotní stav.

Děkujeme všem za ohleduplnost a odpovědný přístup.

V mateřské škole nyní dohlížíme ve zvýšené míře na správnou a důkladnou hygienu rukou, připomínáme dětem myti rukou vždy po použití toalety, po návratu z venku a před jídlem. Děti motivujeme názorným letákem s obrázky správného mytí rukou vydaným SZÚ – zde  Prostory mateřské školy jsou nyní v rámci úklidu zvýšeně dezinfikovány.