Vybráno ze Školního řádu – Do mateřské školy patří pouze děti zdravé. Pokud je zákonný zástupce opakovaně upozorňován na nevyhovující zdravotní stav dítěte (rýma, kašel apod.), může učitelka požadovat lékařské potvrzení o aktuálním zdravotním stavu dítěte.
Vybráno z Manuálu pro provoz škol na školní rok 2020 – 21 – Školy mají povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Škola nemá povinnost aktivně zjišťovat u jednotlivých dětí příznaky infekčního onemocnění – rýma, kašel, zvýšená teplota, bolest v krku, bolest hlavy, průjem, ztráta chuti a čichu apod., ale je vhodné těmto příznakům věnovat zvýšenou pozornost. Pokud jsou příznaky patrné již při příchodu dítěte do školy – dítě není vpuštěno do mateřské školy, zákonný zástupce ho odvádí, poté telefonicky kontaktuje pediatra, který rozhodne o dalším postupu.

Na základě Nařízení vlády se minimálně do ukončení nouzového stavu nebude konat  cvičení v sokolovně. O organizaci zájmových kroužků rozhodují lektoři.

V týdnu od 12. října jsme ve školce vydezinfikovali generátorem zapůjčeným od Dobrovolných hasičů ze Svojšovic všechny prostory tříd, ložnic a šaten.

Od 10. září vstupují rodiče do uzavřených prostor mateřské školy s rouškou či jinak zakrytými dýchacími cestami.