Výlet na Točník se ve středu 12. června vydařil. Hned v osm hodin jsme vyrazili autobusy za dobrodružstvím. Cesta trvala déle, než bychom chtěli, ale chvíli po desáté jsme vystupovali pod hradem. Nasvačili jsme se a začali jsme stoupat vzhůru k hradu. To byla hodně náročná část, nožičky dostaly pěkně zabrat…
U vstupní brány nás uvítal vysoký muž na chůdách. Rozdělili jsme se na skupinky a s Popelkou, Šípkovou Růženkou a Ferdou Mravencem jsme se rozešli po nádvoří hradu. Viděli jsme šermíře – někteří se s ním dokonce utkali v boji – kováře, perníkářku, drátenici, pohádku a kouzelníka. Vyzkoušeli jsme si sami vyrobit svíčku. Děti společně poskládaly pohádkové puzzle, zkoušely balancovat s míčky na velké desce, bojovaly kyji, projely se na dřevěném koni, proskakovaly pavučinou u velkého pavouka, házely míčky na cíl, střílely kuší a zajezdily si na poníkách. Ve sluji u draka si děti odnesly drobnost na památku. Cestou zpátky k autobusu jsme se ještě podívali na medvědy.
Výlet byl prima, bylo sice hodně horko, ale zvládli jsme to! Jsme stateční a šikovní výletníci 🙂

Ve středu 12. června pojedou děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku na celodenní výlet na pohádkový hrad Točník.
Děti přiveďte do školky nejpozději v 7.45 h., návrat ke školce je plánován kolem 16.30 h. Do baťůžku dětem připravte lahvičku s pitím, pláštěnku, papírové kapesníčky a sáček pro případ nevolnosti. Nezapomeňte také na kšiltovku či klobouček. Svačinu zajistíme ze školky a oběd bude na hradě.
Děkujeme 🙂