Foto školní rok 2017-18


Školka o prázdninách neodpočívá…

Během letních prázdnin se ve školce děje spousta věcí. Maluje se, pere se a gruntuje, mění se podlaha v kanceláři paní hospodářky, opravují se odvlhčené zdi v ředitelně a kanceláři v původním sklepě, renovuje se sociální zařízení v kuchyni, obnovuje se lino vedoucí do ložnic v patře, mašinka před školkou dostává nový nátěr… Už se těšíme na září 🙂


Ahoj, školko!

V pátek 29. června jsme se na zahradě rozloučili se školkou. Živě (a fakt skvěle) nám hrála kapela Kolář band, děti tančily a řádily a užívaly si to 🙂 Samozřejmě nechybělo nanukové osvěžení ani pizza. Rozlučková party se prima vydařila!


Loučení s předškoláky

Loučení se školkou si užili předškoláci v zelené ve čtvrtek 28. června a v oranžové třídě v pátek 29. června. V aktovkách si děti odnesly spoustu věcí, ale nejvíc jsou pro ně určitě společné školkové zážitky 🙂 


Loučení ve žluté třídě

Ve čtvrtek 28. června se děti rozloučily s lesem, kam rády chodily s paní učitelkou Zdeničkou. Zazpívaly si a zatančily a jako překvapení jim nechal lesní skřítek Barvínek malý dáreček. Ve třídě se pak děti rozloučily s paní učitelkou, která už ve školce končí… Děkujeme 🙂


Rozloučení s modrásky

Ve čtvrtek 21. června měly děti v modré třídě prima rozlučkou party. Rodiče si prohlédli skalku a záhonky, které vznikaly během roku za výrazné rodičovské podpory, mohli si s dětmi vyrobit hezké kytičky na rodinné dílničce, děti si pochutnaly na dobrotách, předaly rodičům krásné vyrobené portréty, zazpívaly písničku “Modrá je dobrá” a také si zatančily… Odpoledne bylo moc fajn! 


Svět nekončí za vrátky,

cvičíme se zvířátky. Celoroční projekt byl ukončen v červnu slavnostním předáním diplomů, medailí a omalovánek. Děti se věnovaly různým pohybovým aktivitám a svoje pokroky zaznamenávaly do sešitů. Vše bylo pod záštitou České obce sokolské. 


Přespávání ve školce

Odvážní předškoláčci si vyzkoušeli, jaké to je přespávat v noci ve školce. Ve čtvrtek 21. června zůstalo ve školce 28 statečných, kteří se vypravili na dobrodružnou výpravu. Po splnění všech úkolů, které na děti cestou čekaly, našly opravdový třpytivý poklad! Pak si děti pochutnaly na buřtech a kolem deváté hodiny už ležely v postýlkách a těšily se, co hezkého se jim bude zdát. Ráno děti posnídaly doma upečené dobroty, díky 🙂


Na zahradě


Závěrečné lekce zájmových kroužků

Začátkem června uzavřely lektorky zájmové kroužky. Celý rok si děti mohly vyzkoušet, jak mají šikovné ručičky, co dokáží uvařit, holčičky dováděly na kroužku tanečků a předškoláci zkoušeli zajímavé pokusy.


Celodenní výlet na Staré Hrady se vydařil,

i když nám nepřálo počasí.  V hradním sklepení jsme viděli ve středu 13. června spoustu velkých i malých draků, dozvěděli jsme se, jací draci žijí ve Zdravosvětě, prohlédli jsme si zvířátka v čarodějné bestyjole a také jsme si pochutnali na obědě. Není divu, že cestou zpátky některé z nás přemohla únava… Staré Hrady jsou opravdu moc hezký hrad a stojí určitě za návštěvu s celou rodinou.  


Tablo předškoláků


Přijeli k nám hasiči!

Ve středu 6. června nás navštívili dobrovolní hasiči ze Svojšovic, aby nám řekli, co všechno potřebují, když hasí požár a také nám ukázali, jak rychle dokáží opravdový oheň uhasit. Děti se mohly podívat, jak vypadá uvnitř hasičské auto a některé si vyzkoušely pravou hasičskou helmu. Děkujeme za návštěvu, bylo to moc prima 🙂


Aktivity v lese

Děti z modrého vagónku si užily hezké dopoledne v lese nedaleko školky, když spolu s panem Tomášem Maruničem poznávaly, co zajímavého les ukrývá a také si zahrály několik her… Díky za zajímavý program 🙂


Den dětí ve škole

Pro děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku připravili prima sportovní den deváťáci ve škole. 


Den dětí na Pony farmě

Děti ze žlutého vagónku si užily krásné dopoledne na Pony farmě Zelené údolí, která je kousek od školky. Po svačině se s baťůžky vypravily za zvířátky a užily si i projížďku na koních. Po návratu do školky je čekalo ve třídě velké překvapení – bazének s barevnými míčky a skluzavkou 🙂


Barevný den ve školce


Slavnost otvírání studánek

Děti ze školky nemohly chybět u tradiční slavnosti otvírání studánek, která proběhla v sobotu 26. května odpoledne v lese u studánky u kaple svaté Anny. Předškoláci z oranžového a zeleného vagónku nacvičili dva veselé tanečky, naučili se básničku a zazpívali písničku, vše pochopitelně s tématem vody. Díky, že jste si našli čas, dětem připravili kostýmy a přišli se na vystoupení podívat 🙂


Sokolník

Ve čtvrtek 24. května za námi do školky přijel pan Ondřej Semecký, aby dětem ukázal nádherné dravé ptáky a pověděl o nich. Děti si také mohly pohladit sovu a vyzkoušet si, jak dravci přilétají na rukavici. 


Divadlo Spejbla a Hurvínka

Děti z oranžového vagónku se v úterý 22. května vypravily na výlet do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka. Pohádka “Hurvínkovo přání” se všem moc líbila…


Autobus

Ve čtvrtek 17. května za námi přijel z Prahy z Divadla Minor opravdový autobus, který ale nebyl vůbec obyčejný. Zaparkoval na parkovišti a děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku viděly zajímavý příběh s hudbou a dalšími efekty. Příběh se všem moc líbil… 🙂


Studánková víla

Zajímavé pokusy s vodou si užily děti z červeného a modrého vagónku ve čtvrtek 10. května, kdy za námi do školky přišly Gábina a Iva z Kreativního klubu La Mamka. Děkujeme 🙂


Čarodějnice ve školce


Zdravá pětka

 Všechny třídy od 18. do 20. dubna navštívila paní z nadačního fondu Zdravé pětky, aby si s dětmi hravou formou povídala o tom, co je a co není zdravé pro naše tělo. Děti moc bavilo sestavovat na talířky obrázky z nakrájené zeleniny.


Mravenčí stezkou

Ve čtvrtek 12. dubna za námi přijela slečna Markéta z Ekologického centra Koniklec, aby dětem  ze žlutého, červeného a modrého vagónku vyprávěla zajímavosti o životě mravenců.


Vědecká laboratoř

Zajímavé pokusy a také výrobu barevného gelu si užili předškoláci ze zeleného a oranžového vagónku ve čtvrtek 12. dubna, kdy za námi do školky přijel pan Marschall za společnosti Marstafit. 


Ukázka práce s předškoláky

Možnost vidět, jak se předškoláci připravují na školu, měli rodiče ve čtvrtek 5. dubna odpoledne. O školní zralosti přednášela dětská psycholožka PhDr. Iveta Míková a o blížícím se zápise do 1. třídy informovala Mgr. Kateřina Schejbalová, ředitelka základní školy.


Malý zpracovatel odpadu

Jak máme správně třídit odpad, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí a spoustu dalších zajímavých informací, se dozvěděli předškoláci z oranžového a zeleného vagónku ve čtvrtek 5. dubna, kdy do školky přijeli odborníci z Malé technické univerzity. 


Mobilní planetárium

Děti z červeného a modrého vagónku měly neobvyklý zážitek v Mobilním planetáriu, které přijelo do školky ve čtvrtek 5. dubna. 


Jarní rodinná dílna v oranžovém vagónku

Rodinná dílna v oranžové třídě se v úterý 27. března vydařila – děti s rodiči a několika prarodiči vyráběly z vařeček velikonoční kuřátka.


Zájmové kroužky v druhém pololetí

Šikovné ručičky, Svět v kastrolu, Tanečky i Hokus – pokus děti stále baví…


Ilustrátor ve školce

Skvěle jsme se bavili ve čtvrtek 22. března, kdy za námi “přilétl” báječný Adolf Dudek s veselým programem o cestování. 


Jarní rodinná dílna v zeleném vagónku

Pestré velikonoční věnce, zajíčky nebo kuřátka vyráběly děti s rodiči (a také jednou babičkou) na rodinné dílně v zeleném vagónku ve středu 21. března.


O pejskovi a kočičce

Milé divadélko o tom, jak pejsek a kočička spolu hospodařili, si užily děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku v pondělí 19. března, kdy za námi přijela Agentura KK. 


Jarní rodinná dílna v modrém vagónku

Velikonoční dekoraci vyráběly děti s maminkami na rodinné dílně v úterý 13. března v modré třídě. 


Březen – do knihovny vlezem 🙂

V týdnu od 12. března navštívily všechny děti místní knihovnu, kde jim paní knihovnice Eva Gojdová ukázala, jak se mají správně chovat ke knížkám, přečetla dětem kousek z pohádkové knížky a děti si také prohlédly knížky, které je zaujaly. Děkujeme za vlídné přijetí…


Barevný svět v Národní galerii

Předškoláci ze zeleného vagónku vyrazili ve středu 7. března na výlet vlakem do Prahy do Anežského kláštera, kde si užili zajímavý program o barvách. 


8. Šešovický masopust

V sobotu 3. března odpoledne předvedly děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku, jaké jsou šikovné, když vystoupily v maskách na masopustu ve Svojšovicích. 


Karneval

Báječné dopoledne jsme si užili ve školce ve středu 28. února, kdy děti přišly do školky v krásných maskách. 


Žijeme olympiádou

V modrém a červeném vagónku probíhaly v týdnu od 12. února závody olympijských her – lyžování a biatlon. Děti se do závodění pustily s opravdovou vervou a tak po skončení závodu dostaly při slavnostním ceremoniálu zasloužené medaile. 


Kozlík Pepík se představuje

Neobvyklý zvuk dud a krásné písničky zaujaly děti z oranžového a zeleného vagónku ve čtvrtek 15. února, kdy za námi přijela paní Valentýna Křížová v horáckém kroji. 


Tučňákův výlet

Veselá pohádka Divadla Krab o tučňákovi Tučíkovi, který se vypravil na cestu z pólu, se líbila všem dětem ze žlutého, červeného a modrého vagónku v úterý 13. února.


Předškoláci ve škole

Do první, druhých a čtvrté třídy základní školy se byli podívat všichni předškoláci ze školky ve čtvrtek 25. ledna. Děti si prohlédly školu, vyzkoušely si sedět v lavicích a také vyráběly z papíru. Do školky se pak vracely plní dojmů a jistě i natěšení na zápis v dubnu… Pro starší kamarády školáky si naši předškoláci připravili krásné záložky.


Mobilní planetárium

Ve čtvrtek 18. ledna přijeli do školky z Mobilního planetária s programem o vesmíru, Slunci, planetách a souhvězdích. Děti z oranžového a zeleného vagónku program opravdu zaujal… 


Ledové království

Zajímavé pokusy s vodou a ledem si užily děti z červeného a modrého vagónku ve čtvrtek 18. ledna, kdy do školky přišly z Kreativního klubu La Mamka Elsa a Anna se sněhuláčkem Olafem.


Zima je tu!

Konečně jsme se dočkali, sláva! První sníh si užily děti z modrého a oranžového vagónku na zahradě školky v úterý 16. ledna, děti z ostatních tříd hned další den. 


 Co je u nás nového

V modrém vagónku mají děti od září dva šneky africké – Ulitku a Pepíka. Nové nástavce na skříně mají od prosince v červeném a modrém vagónku, novou televizi pro starou školku nadělil všem pod stromeček Ježíšek… Nový bojler máme po havarii téměř čtyřicet let starého v umývárně u žlutého vagónku. Díky finanční podpoře zřizovatele máme v kuchyni krásnou novou myčku Winterhalter.


Zájmové kroužky

Šikovné ručičky, Keramika, Svět v kastrolu, Hokus – pokus i Tanečky děti moc baví…


My tři králové jdeme k vám…

V pátek 5. ledna se parádně vydařila koleda po Strančicích… 


Zlatá rolnička

Pěvecká soutěž mladých talentů ze zeleného a oranžového vagónku proběhla v pondělí 18. prosince. Děti si samy vybraly školkové, vánoční nebo filmové hity a bez hudebního doprovodu je před všemi zazpívaly na mikrofon. Všichni zúčastnění za svůj skvělý výkon dostali diplom a zlatou rolničku.


Nadílka vánočních dárků

Spoustu krásných dárků nadělil Ježíšek dětem do všech tříd v pátek 15. prosince… 


Vánoční besídky

V letošním roce máme vánoční besídky v jednotlivých třídách. V úterý 12. prosince měly besídku děti v červeném a modrém vagónku, ve středu 13. prosince ve žlutém a ve čtvrtek 14. prosince byla besídka v oranžovém a zeleném vagónku.

 


Hvězdičky ze školičky

Tradiční adventní průvod s rozsvícenými světýlky od školky na náměstí ke stromečku jsme si užili ve čtvrtek 7. prosince.


Zpívání dětí na adventním setkání

Ve čtvrtek 7. prosince potěšily děti z oranžového a zeleného vagónku zpěvem koled naše starší spoluobčany na adventním setkání na Obecním úřadě. Přáníčka babičkám a dědečkům vyrobily děti ze žlutého, červeného, modrého a zeleného vagónku. 


Návštěva Mikuláše s andílky a čerty

V úterý 5. prosince se do školky přišel po roce podívat z nebes sám velký Mikuláš s doprovodem andílků i čertů. Hodné děti pochválil, lumpíky pokáral a všem nadělil balíčky dobrot.


Putování do Betléma

Krásné představení o blížících se Vánocích jsme si všichni užili v úterý 28. listopadu, kdy do školky přijelo oblíbené Divadélko Kůzle.


Maminko, tatínku, pojďte se mnou do školky

Díky, že jste si našli čas a přišli jste podívat ve středu 22. listopadu dopoledne do školky.


Rodinná dílna v červeném a modrém vagónku

Krásní vánoční andílci se povedli všem maminkám a jejich dětem na rodinné dílně v červeném a modrém vagónku v úterý 21. listopadu. 


Malý inženýr

Ve středu 15. listopadu k nám přijel odborník z Malé technické univerzity, aby dětem třeba ukázal, jak fungují rozvody elektřiny a vody v domech. Děti si samy vyzkoušely z kostek dupla postavit podle plánů domy a pak je spojily “elektrickým vedením”. Bylo to moc zajímavé a poučné… 


Rodinné dílny v oranžovém a zeleném vagónku

Díky, že jste si našli čas a přišli jste v úterý 14. nebo ve středu 15. listopadu v podvečer do školky na rodinnou dílnu. Adventní dekorace se všem moc povedly… 


Jak se správně starat o zoubky

V pátek 13. října nás ve školce navštívila paní zubařka Katka a zajímavě dětem pověděla, jak si mají správně čistit zoubky a co jíst, aby zoubky zůstaly zdravé… Děkujeme 🙂


Podzimní hudební dílnička

Ve středu 11. října vyrazily děti z oranžového a zeleného vagónku na výpravu vlakem do Prahy, kde se v kostele sv. Šimona a Judy zúčastnily hudební dílny s podzimní tématikou. 


Barvy duhy

Zajímavý program o barvách si užily děti z červeného a modrého vagónku ve středu 11. října, kdy do školky přišla vědkyně v bílém plášti se svou pomocnicí z Kreativního klubu La Mamka. Děkujeme za poučné pokusy, které si děti mohly samy vyzkoušet… 

 


Výlet do Hrusic

Ve středu 27. září vyrazily děti z oranžového a zeleného vagónku na výlet do nedalekých Hrusic do Muzea Josefa Lady. Počasí vyšlo jako na objednávku, cesta byla bez problémů a v muzeu se všem moc líbilo.


Včelky a život v úle

Zajímavé povídání o životě včel si poslechly děti ve středu 20. září, kdy za námi přišli včelaři pan Tománek a pan Řepka. Děti viděly, jak včelky v úle žijí a také ochutnaly výborný med. 


Na zahradě a na vycházce


První den ve školce


ŠKOLNÍ ROK 2017 – 18


Školka ani o prázdninách nezahálí

Malujeme, natíráme, pereme velké prádlo, opravujeme dlaždičky, gruntujeme ve třídách, myjeme okna, kultivujeme zahradu, obnovujeme skříňky ve žluté třídě, máme nový kotel ve staré školce a mašinka před školkou je k nepoznání… Díky všem, kteří nám pomáhají…


Rozloučení s předškoláky

Ve středu 28. června jsme se po bublinkové šou sešli všichni na zahradě, abychom se rozloučili s dětmi, které v září nastoupí do 1. třídy. Předškoláci dostali šerpu jako vzpomínku na školku, knížku příběhů a drobné dárky. Bylo příjemné sluníčko, tak si pak děti pochutnaly na báječné zmrzlině 🙂


Bublinková šou

Neuvěřitelné kousky s malými i velikými bublinami a legrační kouzlení si děti užily ve středu 28. června, kdy do školky přijelo DuoJaking. 


ŠKOLNÍ ROK 2016-17