Slavnost otvírání studánek

Zveme rodiče, sourozence i prarodiče na slavnost otvírání studánek, která se bude konat v sobotu 26. května v 15 hodin v lese nedaleko školky u studánky u kaple svaté Anny.

Děti z oranžového a zeleného vagónku už nacvičují vystoupení, tak se přijďte podívat, bude to určitě stát za to... 🙂

 

Zápis do MŠ pro šk. rok 2018 – 19 – 2. kolo

2. kolo zápisu do mateřské školy se bude konat v pondělí 28. května 2018 od 10 do 12 hodin v ředitelně školky. 

Věnujte, prosím, pozornost kritériím pro přijímání dětí v 2. kole. 

 

Seznam přijatých dětí pro šk. rok 2018 – 19

Seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání 2018-19

Výlet do Divadla Spejbla a Hurvínka

Děti z oranžového vagónku pojedou autobusem v úterý 22. května na výlet do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka na pohádku Hurvínkovo přání. 
Prosím, abyste děti přivedli do školky nejpozději v osm hodin, abychom mohli brzo vyjet. Kdo se opozdí, na výlet nejede...

Provoz mateřské školy během letních prázdnin

Mateřská škola bude otevřena první dva týdny v červenci - od 2. do 13. 7. - pouze pro předem přihlášené děti. 
Prosíme, abyste nejpozději do 21. května odevzdali p. učitelkám ve třídách vyplněnou tabulku, jestli mateřskou školu pro Vaše dítě v uvedené dny využijete. 
 

Zápis do mateřské školy

Zápis pro školní rok 2018 - 19 se bude konat ve středu 2. května od 14 do 17 hod. v ředitelně školky. Vstup k ředitelně je z ulice Ke Školce. 
Při zápisu je třeba předložit vyplněnou a lékařem potvrzenou Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.
Doporučujeme seznámit se s Kritérii pro přijímání dětí.

Čarodějnický průvod

Velké množství úžasných čarodějů a čarodějnic se sešlo v pátek 27. dubna ve školce, aby po svačině vyrazili na průlet Strančicemi.
Převleky měli všichni báječné - nechyběli pavouci a pavučiny, kocouři a také košťata. Díky moc za pomoc s přípravou kostýmů. 

Doufáme, že letos nám bude přát počasí a že v pátek 27. dubna dopoledne se "proletíme na košťatech" Strančicemi v převleku čarodějů a čarodějnic.
Prosíme tímto o pomoc a spolupráci při tvorbě kostýmů pro děti, aby je mohly mít přes bundu. Děkujeme 🙂

Zveme vás do školky…

Zveme rodiče s dětmi předškolního věku na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 25. dubna od 8.30 do 11.30 hod. 
Přijďte se před zápisem podívat, jak to u nás vypadá a jak s dětmi pracujeme.
Těšíme se na vás 🙂

Ukázka práce s předškoláky

Zveme rodiče dětí z oranžového a zeleného vagónku na ukázkovou hodinu práce s budoucími školáky, která bude ve třídách ve čtvrtek 5. dubna od 16 hodin.
Účast přislíbila PhDr. Iveta Míková, dětská psycholožka, která bude mít přednášku o školní zralosti a také Mgr. Kateřina Schejbalová, ředitelka základní školy Strančice s p. učitelkami z budoucích prvních tříd.
Přijďte se podívat, jak šikovné máte děti... 🙂
 

Jarní rodinné dílny

V úterý 27. března od 16 hodin se bude konat jarní dílnička v oranžové třídě. Na výrobu jarní dekorace budete potřebovat klasickou nebo plochou vařečku
Rodinná dílna pro zelený vagónek bude ve středu 21. března od 16 hodin ve třídě. Doneste si s sebou různé druhy a barvy stužek.
V úterý 13. března od 16 hodin vás zveme na jarní rodinnou dílnu pro červený a modrý vagónek. Prosíme, abyste si přinesli s sebou polystyrénové kuličky o průměru 4 cm na výrobu jarní dekoraceostatní materiál bude k dispozici ve školce. 
Přijďte si s dětmi užít společný čas, těšíme se na vás... 

Výlet zeleného vagónku do Národní galerie

Ve středu 7. března pojedou děti ze zeleného vagónku na výlet vlakem do Národní galerie na program "Barevný svět".
Prosíme, abyste děti přivedli do školky nejpozději v 7.30 hod. a do baťůžku jim připravili pláštěnku, lahev s pitím, papírové kapesníčky a sáček pro případ nevolnosti.
Děti si můžete vyzvednout buď ve 13.40 hod. na nádraží nebo po 15 hodině ve školce. 

8. Šešovický masopust

Děkujeme, že jste si našli čas a vypravili jste se s dětmi v sobotu 3. března na tradiční masopust do Svojšovic. Dva veselé tanečky se dětem vydařily, potlesk na konci a výborný koblížek byl zasloužený 🙂 Příjemné slunečné počasí jen dotvářelo hezkou atmosféru... 

Karneval se báječně vydařil!

Po svačině ve středu 28. února jsme se sešli všichni v oranžové třídě a začala promenáda masek ve skupinkách - princezny a víly, králové a rytíři, piráti a kovbojové, čarodějové a čarodějnice, zvířátka, sportovci, superhrdinové, povolání a ostatní neobvyklé masky. Pak předvedly mladší děti, co chystají na sobotní masopust a také starší kamarádi předvedly svoje tanečky. Následovala karnevalová hostina a také zbyla chvilka času na tanečky nebo na hraní, jak kdo chtěl... Prima dopoledne rychle uteklo a tak jsme se pak rozešli na oběd. Podívejte se do fotogalerie, jak to všem slušelo. 
Děkujeme, že jste dětem na karneval připravili krásné masky a díky také za množství dobrot, děti si báječně pochutnaly 🙂

Zájmové kroužky

Zájmové kroužky ve školce pokračují také ve druhém pololetí ve stejných časech jako byly, jen keramika se už nebude konat. 
Pondělí - šikovné ručičky - 15:00 a 15:45 hod. 
Úterý - svět v kastrolu - 15:05 hod. / divočina - 15:30 hod.
Středa - tanečky - 15:00 hod.
Čtvrtek - hokus pokus - 15:15 hod.
Podrobnosti o platbách zašlou lektoři rodičům přihlášených dětí mailem.
 

Sleva za umístění dítěte v předškolním zařízení za rok 2017

info pro rodiče

Tříkrálová koleda

Počasí bez deště i větru provázelo naše koledování v pátek 5. ledna na svátek Tří králů. Sešlo se nás opravdu hodně - 79 malých i větších králů s krásně ozdobenými korunami! Cestou přes Strančice jsme zpěvem koledy "My tři králové jdeme k vám..." potěšili nejen náhodně kolemjdoucí, ale i rodiče, kteří se přišli podívat, prodavače v obchodech i pana starostu.
Díky, že jste dětem připravili bílá trička, všichni vypadali jako praví králové... Podívejte se...

V pátek 5. ledna vyrazíme s dětmi na tradiční tříkrálovou koledu po Strančicích. Prosíme, abyste dětem připravili velké bílé tričko, které obléknou přes bundu, děkujeme... Královské koruny vyrobíme společně ve školce. V případě nepříznivého počasí budeme koledovat po školce.

Přejeme všem dětem i dospělým…

...krásné vánoční svátky, hodně pohody u stromečku a do nového roku zdraví, štěstí a spokojenost...    

Vánoční besídky ve třídách

Děkujeme, že jste se přišli podívat na vánoční besídku dětí, děkujeme za všechny dobroty, které jste přinesli i za vaše milá slova... 🙂

Už jen pár dnů nám zbývá do vánočních besídek. Těšíme se, že se letos s vámi uvidíme v jednotlivých  třídách.
V úterý 12. prosince v 16.30 hod. v červeném a modrém vagónku,
ve středu 13. prosince v 16.30 hod. ve žlutém vagónku a 
ve čtvrtek 14. prosince v 16.30 hod. v oranžovém a zeleném vagónku. 
Po vystoupení dětí budete mít možnost chvíli posedět a užít si sváteční atmosféry. Pokud přinesete trochu cukroví, dáme na stůl a u čaje můžeme ochutnat... Děti ve všech třídách už snaživě nacvičují a těší se, jak vám na besídce vše předvedou... 

Hvězdičky ze školičky

Děkujeme, že jste si našli čas v době příprav na svátky a přišli jste spolu s dětmi na tradiční průvod se světýlky. Sešlo se nás letos více než  150! Vánoční koledy se dětem povedly, počasí bylo příjemné a stromeček se rozsvítil v pravý čas... 

U příležitosti 78. výročí založení mateřské školy vás zveme na adventní průvod s rozsvícenými světýlky - hvězdičky ze školičky.
Sejdeme se ve čtvrtek 7. prosince v 16.30 hod.u školky u vstupu z ulice Ke Školce a společně vyjdeme k náměstí Emila Kolbena, kde děti zazpívají několik koled a rozsvítíme vánoční stromeček.
Těšíme se po roce na společné setkání...

Rodinné dílny ve školce

Zveme tvořivé rodiče s dětmi na rodinné dílny, které se budou během listopadu konat ve všech třídách - v úterý 14. listopadu v oranžové třídě, ve středu 15. v zelené, v úterý 21. listopadu společně v červené a modré a ve středu 29. ve žluté třídě. Dílny budou začínat vždy v 16 hodin. 
Rodinnou dílnu ve žluté třídě ve středu 29. listopadu bohužel musíme z důvodu nemoci p. učitelky zrušit, díky za pochopení ...