Jarní brigáda – sobota 27. dubna

Zveme rodiče i děti na druhou jarní brigádu k úpravám zahrady. Sejdeme se v sobotu 27. dubna po 9 h.  Zastřihneme ptačí zob, přesadíme katalpy a připravíme svah za budoucím altánkem na velké zahradě, zasadíme rostliny k plotu do ulice a ovocné stromy pod parkovištěm. Práce bude hodně, tak věříme, že se nás sejde dost, abychom vše zvládli. Už máme pořízené jahodníky, ovocné stromy a kůly k nim a další rostliny dovezeme za pár dnů. Vše se bude dít pod dozorem paní Pavly Plecité, zahradní designérky, která vytvořila projekt Jedlá a lesní zahrada.

Pár kusů nářadí bude k zapůjčení, ale raději vezměte nářadí i z domova – lopatu srdcovku, rýč, hrábě, aku šroubovák, palici, zahradní nůžky a pracovní rukavice.

Těšíme se na setkání, snad nám bude přát počasí! 🙂

Den otevřených dveří a zápis do MŠ

Zveme všechny malé i velké zájemce na Den otevřených dveří, který bude ve čtvrtek 25. dubna od 8.30 do 11.30 h. ve všech třídách. Přijďte se podívat, jak to u nás vypadá a zeptat se na vše, co vás zajímá.

Zápis do mateřské školy na školní rok 2024 – 25 se bude konat ve čtvrtek 2. května od 13 do 17 h. Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání a Pravidla a kritéria pro přijímání dětí jsou ke stažení zde.

Slet čarodějnic

V úterý 30. dubna si ve školce užijeme čarodějnický slet s hrami a soutěžemi ve třídách i na zahradě.

Prosíme, abyste dětem do třídy připravili čarodějnický kostým, děkujeme.

Výlet do Prahy – zelený vagónek

Ve středu 24. dubna dopoledne pojedou autobusem děti ze zeleného vagónku na výlet do Prahy do Anežského kláštera na program Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři.
Prosíme, abyste dětem připravili do batůžku lahev s pitím a pláštěnku. Děti budou mít svačinu ze školky a na oběd se do MŠ vrátí.
Do školky děti přiveďte nejpozději v 8 hodin, vyzvednout je můžete nejdříve ve 13 hodin.

Děkujeme za spolupráci!

Ukliďme les okolo školky

U školky se k letošnímu úklidu přidaly jen dvě děti s rodiči a jedna maminka přišla sama. I proto byl úlovek z lesa velmi komorní… Je možné, že se někteří zapojili do úklidu v okolí svého bydliště a nevážili cestu až ke školce.
DĚKUJEME, že jste přišli a pomohli vyčistit les u školky, kam děti často a rády chodí! 🙂

Už počtvrté se letos zapojíme do celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko – Ukliďme les okolo školky. Sejdeme se v sobotu 6. dubna v 9 h. u vrátek z ulice Ke Školce. Vezmeme si pytle, domluvíme se, kterým směrem kdo vyrazí a až budou pytle s odpadem plné, přinesete je zpět ke školce. Úklid je zahrnutý do společného úklidu ve Strančicích. Na účastníky čeká samozřejmě sladká odměna… 🙂

Akci podporuje zřizovatel – obec Strančice, který zařídí odvoz odpadu do AHV. Děkujeme!

Výlet do Čechovy stodoly

V pondělí 25. března pojedou děti z červeného a modrého vagónku na výlet do Čechovy stodoly v Bukové u Příbrami, aby se dozvěděly o velikonočních tradicích.

Dětem připravte na cestu batůžek s pitím, pláštěnkou a papírovými kapesníčky. Svačinu budou mít děti ze školky, na oběd se do školky vrátí. Děti přiveďte do 8.15 h., po návratu si je můžete vyzvednout nejdřív ve 12.45 h.

Děkujeme za spolupráci!

Velikonoční setkání v parku

Děkujeme, že jste se v sobotu 23. března odpoledne přišli podívat do parku na Velikonoční setkání. Sešlo se hodně mladších i starších dětí, aby předvedly tanečky, které se ve školce naučily. Potlesk diváků byl opravdu zasloužený! 🙂
Děkujeme také paní Míše Hupcejové z Rodinného centra Lodička za organizaci akce!

Zveme vás na Velikonoční setkání, které bude v sobotu 23. března od 14 h. v Obecním parku. Děti ve všech třídách nacvičují tanečky a těší se, až se předvedou. Sejdeme se ve 13.50 h. u pódia, abychom mohli setkání zahájit. Akci pořádá Obec Strančice a Rodinné centrum Lodička.

Přijďte se potkat se sousedy a  přáteli, těšíme se na viděnou! 🙂

Jarní brigáda – hotovo!

DĚKUJI VŠEM , kteří jste přišli v sobotu 16. března pomoci s úpravou zeleně u vstupu do žlutého vagónku. I když nás nebylo tolik jako v listopadu, vše se nakonec skvěle zvládlo! Už teď se můžeme těšit, až pokvetou třezalky, hortenzie a meruňky a až budou v září dozrávat borůvky, budou je děti sbírat rovnou do pusy! 🙂

V sobotu 16. března od 9 hodin vás zveme na první jarní brigádu. Budeme upravovat zeleň u vstupu do žlutého vagónku a u tunelu.
Se zahradní designérkou paní Pavlou Plecitou jsme konzultovaly, jak bude brigáda organizována a kde bude jaká rostlina umístěna. Čeká nás opravdu hodně práce, tak věřím, že se sejdeme v takovém počtu, abychom to všechno zvládli… Rostliny, rašelinu i substrát už máme, tak v sobotu hurá do toho! Prosím, vezměte si s sebou nářadí – pilu , lopatu, krumpáč, hrábě, sázecí lopatky, pracovní rukavice. Pokud bude vytrvale pršet, práce přesuneme na duben.
Těšíme se na setkání u obnovy venkovních prostor školky!

Aplikace TWIGSEE

Od 1. března přechází školka na nový administrativní a komunikační systém – aplikaci Twigsee. Aplikace nám vzájemně zajistí rychlý, jednoduchý a bezpečný kontakt. Do mailu jste již dostali odkaz pro vytvoření hesla a instrukcemi k nainstalování aplikace.

Věřím, že nám všem bude nový systém vyhovovat.

Karneval se povedl!

DĚKUJEME za přípravu krásných masek na karneval. Všechny kostýmy byly perfektní! Tanečky, hry a soutěže ve třídách si děti báječně užily! 🙂

Ve čtvrtek 29. února
se děti můžou těšit na karneval. Prosíme, abyste dětem připravili jakékoliv masky. Děti v zeleném vagónku budou mít masopustní masky a o jejich přípravě jsou už rodiče informováni. Děkujeme za spolupráci.