8. Šešovický masopust

Děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku začaly s nácvikem na vystoupení na tradiční Šešovický masopust, který se bude konat v sobotu 3. března odpoledne na návsi ve Svojšovicích.

Prosíme, abyste vystupujícím dětem připravili jakékoliv masky, děkujeme. Děti by měly vystupovat asi ve 13,10 hod., sraz tedy bude ve 12,55 hod. u pódia. 

Přijďte ochutnat tradiční masopustní pochoutky a podívat se, jaké máte šikovné děti... Těšíme se na setkání! 

Zájmové kroužky

Zájmové kroužky ve školce pokračují také ve druhém pololetí ve stejných časech jako byly, jen keramika se už nebude konat. 

Pondělí - šikovné ručičky - 15:00 a 15:45 hod. 

Úterý - svět v kastrolu - 15:05 hod. / divočina - 15:30 hod.

Středa - tanečky - 15:00 hod.

Čtvrtek - hokus pokus - 15:15 hod.

Podrobnosti o platbách zašlou lektoři rodičům přihlášených dětí mailem.

 

Sleva za umístění dítěte v předškolním zařízení za rok 2017

info pro rodiče

Tříkrálová koleda

Počasí bez deště i větru provázelo naše koledování v pátek 5. ledna na svátek Tří králů. Sešlo se nás opravdu hodně - 79 malých i větších králů s krásně ozdobenými korunami! Cestou přes Strančice jsme zpěvem koledy "My tři králové jdeme k vám..." potěšili nejen náhodně kolemjdoucí, ale i rodiče, kteří se přišli podívat, prodavače v obchodech i pana starostu.
Díky, že jste dětem připravili bílá trička, všichni vypadali jako praví králové... Podívejte se...

V pátek 5. ledna vyrazíme s dětmi na tradiční tříkrálovou koledu po Strančicích. Prosíme, abyste dětem připravili velké bílé tričko, které obléknou přes bundu, děkujeme... Královské koruny vyrobíme společně ve školce. V případě nepříznivého počasí budeme koledovat po školce.

Přejeme všem dětem i dospělým…

...krásné vánoční svátky, hodně pohody u stromečku a do nového roku zdraví, štěstí a spokojenost...    

Vánoční besídky ve třídách

Děkujeme, že jste se přišli podívat na vánoční besídku dětí, děkujeme za všechny dobroty, které jste přinesli i za vaše milá slova... 🙂

Už jen pár dnů nám zbývá do vánočních besídek. Těšíme se, že se letos s vámi uvidíme v jednotlivých  třídách.
V úterý 12. prosince v 16.30 hod. v červeném a modrém vagónku,
ve středu 13. prosince v 16.30 hod. ve žlutém vagónku a 
ve čtvrtek 14. prosince v 16.30 hod. v oranžovém a zeleném vagónku. 
Po vystoupení dětí budete mít možnost chvíli posedět a užít si sváteční atmosféry. Pokud přinesete trochu cukroví, dáme na stůl a u čaje můžeme ochutnat... Děti ve všech třídách už snaživě nacvičují a těší se, jak vám na besídce vše předvedou... 

Hvězdičky ze školičky

Děkujeme, že jste si našli čas v době příprav na svátky a přišli jste spolu s dětmi na tradiční průvod se světýlky. Sešlo se nás letos více než  150! Vánoční koledy se dětem povedly, počasí bylo příjemné a stromeček se rozsvítil v pravý čas... 

U příležitosti 78. výročí založení mateřské školy vás zveme na adventní průvod s rozsvícenými světýlky - hvězdičky ze školičky.
Sejdeme se ve čtvrtek 7. prosince v 16.30 hod.u školky u vstupu z ulice Ke Školce a společně vyjdeme k náměstí Emila Kolbena, kde děti zazpívají několik koled a rozsvítíme vánoční stromeček.
Těšíme se po roce na společné setkání...

Rodinné dílny ve školce

Zveme tvořivé rodiče s dětmi na rodinné dílny, které se budou během listopadu konat ve všech třídách - v úterý 14. listopadu v oranžové třídě, ve středu 15. v zelené, v úterý 21. listopadu společně v červené a modré a ve středu 29. ve žluté třídě. Dílny budou začínat vždy v 16 hodin. 
Rodinnou dílnu ve žluté třídě ve středu 29. listopadu bohužel musíme z důvodu nemoci p. učitelky zrušit, díky za pochopení ...

Logopedický screening

Logopedické vyšetření Mgr. Petrákové proběhlo bez problémů, vypracované zprávy můžete očekávat do tří až čtyř týdnů. 

Ve čtvrtek 23. listopadu a v pátek 24. listopadu přijede do školky Mgr. Michaela Petráková - speciální pedagog se zaměřením na jazykovou edukaci, reedukaci a etopedii  a provede logopedický screening u přihlášených dětí. 

Maminko, tatínku, pojďte se mnou do školky

Děkujeme, že jste si našli čas ve středu 22. listopadu dopoledne a přišli jste se podívat do školky. Měli jste možnost vidět, co děti ve školce dělají, jak si hrají s kamarády, co si povídají v ranním kruhu s paní učitelkou, jak cvičí, co a jak vyrábí, mohli jste se jistě také aktivně do činností zapojit a vůbec jste mohli vnímat celkovou atmosféru ve školce. Ve fotogalerii je několik obrázků. 

Zveme vás ve středu 22. listopadu od 8.15 do 10.30 hod. do školky.
Přijďte se podívat, jak si s dětmi povídáme, učíme se, jak kreslíme, tančíme, cvičíme a zpíváme.

Fotografování před Vánoci

Ve čtvrtek 2. listopadu v 8,15 hod. přijde do školky pan fotograf Rudolf Flachs z Říčan, aby vyfotografoval děti před Vánoci. Bude také možné focení se sourozenci. Pokud budete mít zájem o vyfotografování s mladšími sourozenci, přijďte do šatny modré třídy, prosím, hned v 8,15 hod. 

Svět nekončí za vrátky

Připojili jsme se do projektu České obce sokolské "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky", který je určený pro rozvoj pohybových dovedností předškolních dětí. 
Děti se budou během celého roku zdokonalovat v pohybových aktivitách a jejich úspěchy budou paní učitelky zaznamenávat každému do vlastního sešitku. 

Přijmeme školní asistentku

S okamžitým nástupem přijmeme školní asistentku, ideálně absolventku kurzu asistent pedagoga.
Více informací na tel.: 774 40 39 38 nebo na mailu msstrancice@msstrancice.cz
   

Podzimní hudební dílnička

Výlet dětí z oranžového a zeleného vagónku vlakem do Prahy se ve středu 11. října prima vydařil. Počasí bylo bez deště a i když vlak přijel s malým zpožděním, na hudební dílničku do kostela sv. Šimona a Judy děti dorazily včas. Podzimně laděný program děti zaujal, poslechly si hru na klavír, basu a housle, vyzkoušely si následovat zvuk jen po sluchu, zahrály si na dlouhé tuby z měkké hmoty a vůbec se dobře bavily...
Díky za pomoc s přípravou baťůžků 🙂

Ve středu 11. října pojedou děti z oranžového a zeleného vagónku na výlet vlakem do Prahy do kostela sv. Šimona a Judy na Podzimní hudební dílničku. 
Prosíme, abyste dětem připravili s sebou do baťůžku pláštěnku, lahvičku s pitím, papírové kapesníčky a sáček pro případnou nevolnost. Svačinu a oběd děti dostanou ze školky.
Děti si můžete vyzvednout po návratu přímo na nádraží ve 13.40 hod. nebo ve školce po 15 hodině. 
Děkujeme za spolupráci... 

Cvičení v sokolovně

Od října začíná pravidelné dopolední cvičení v sokolovně, v pondělí budou chodit děti z oranžového vagónku a v úterý ze zeleného vagónku. Vycházet budeme po svačině a na oběd budeme zase zpátky ve školce. 
Do baťůžku připravte dětem tričko s krátkým rukávem, tepláky, boty na cvičení a lahvičku s pitím. Děkujeme za spolupráci.

Festival řemesel a jablečné slavnosti

V sobotu 7. října se v areálu minigolfu konal již 7. ročník Festivalu řemesel a jablečných slavností. Děti ze školky se podílely na výzdobě areálu jablíčky v různých podobách. 

Výlet do Muzea Josefa Lady

Ve středu 27. září pojedou děti z oranžového a zeleného vagónku na dopolední výlet do Muzea Josefa Lady do Hrusic.
Prosíme, abyste děti přivedli do školky nejpozději do 8 hodin. Dětem připravte s sebou baťůžek s pláštěnkou, lahvičkou s pitím a sáčkem pro případnou nevolnost. Svačinu děti dostanou ze školky.
Děti si po obědě můžete vyzvednout nejdříve ve 13.15 hod. 
Děkujeme za spolupráci... 

Zapojení do projektu Šablony pro MŠ

Od 1. září 2017 je naše školka zapojena do Výzvy č. 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony pro MŠ a ZŠ. 
Více informací - Šablony - MŠ Strančice

Omlouvání dítěte plnícího povinnou docházku do MŠ

Omlouvání dítěte plnícího povinnou docházku do MŠ

Nový školní řád

Školní řád 2017-18