Fotogalerie

Žijeme olympiádou

V modrém a červeném vagónku probíhaly v týdnu od 12. února závody olympijských her - lyžování a biatlon. Děti se do závodění pustily s opravdovou vervou a tak po skončení závodu dostaly při slavnostním ceremoniálu zasloužené medaile. 

Kozlík Pepík se představuje

Neobvyklý zvuk dud a krásné písničky zaujaly děti z oranžového a zeleného vagónku ve čtvrtek 15. února, kdy za námi přijela paní Valentýna Křížová v horáckém kroji. 

Tučňákův výlet

Veselá pohádka Divadla Krab o tučňákovi Tučíkovi, který se vypravil na cestu z pólu, se líbila všem dětem ze žlutého, červeného a modrého vagónku v úterý 13. února.

Předškoláci ve škole

Do první, druhých a čtvrté třídy základní školy se byli podívat všichni předškoláci ze školky ve čtvrtek 25. ledna. Děti si prohlédly školu, vyzkoušely si sedět v lavicích a také vyráběly z papíru. Do školky se pak vracely plní dojmů a jistě i natěšení na zápis v dubnu... Pro starší kamarády školáky si naši předškoláci připravili krásné záložky.

Mobilní planetárium

Ve čtvrtek 18. ledna přijeli do školky z Mobilního planetária s programem o vesmíru, Slunci, planetách a souhvězdích. Děti z oranžového a zeleného vagónku program opravdu zaujal... 

Ledové království

Zajímavé pokusy s vodou a ledem si užily děti z červeného a modrého vagónku ve čtvrtek 18. ledna, kdy do školky přišly z Kreativního klubu La Mamka Elsa a Anna se sněhuláčkem Olafem.

Zima je tu!

Konečně jsme se dočkali, sláva! První sníh si užily děti z modrého a oranžového vagónku na zahradě školky v úterý 16. ledna, děti z ostatních tříd hned další den. 

 Co je u nás nového

V modrém vagónku mají děti od září dva šneky africké - Ulitku a Pepíka. Nové nástavce na skříně mají od prosince v červeném a modrém vagónku, novou televizi pro starou školku nadělil všem pod stromeček Ježíšek... Nový bojler máme po havarii téměř čtyřicet let starého v umývárně u žlutého vagónku. Díky finanční podpoře zřizovatele máme v kuchyni krásnou novou myčku Winterhalter.

Zájmové kroužky

Šikovné ručičky, Keramika, Svět v kastrolu, Hokus - pokus i Tanečky děti moc baví...

My tři králové jdeme k vám...

V pátek 5. ledna se parádně vydařila koleda po Strančicích... 

Zlatá rolnička

Pěvecká soutěž mladých talentů ze zeleného a oranžového vagónku proběhla v pondělí 18. prosince. Děti si samy vybraly školkové, vánoční nebo filmové hity a bez hudebního doprovodu je před všemi zazpívaly na mikrofon. Všichni zúčastnění za svůj skvělý výkon dostali diplom a zlatou rolničku.

Nadílka vánočních dárků

Spoustu krásných dárků nadělil Ježíšek dětem do všech tříd v pátek 15. prosince... 

Vánoční besídky

V letošním roce máme vánoční besídky v jednotlivých třídách. V úterý 12. prosince měly besídku děti v červeném a modrém vagónku, ve středu 13. prosince ve žlutém a ve čtvrtek 14. prosince byla besídka v oranžovém a zeleném vagónku.  

Hvězdičky ze školičky

Tradiční adventní průvod s rozsvícenými světýlky od školky na náměstí ke stromečku jsme si užili ve čtvrtek 7. prosince.

Zpívání dětí na adventním setkání

Ve čtvrtek 7. prosince potěšily děti z oranžového a zeleného vagónku zpěvem koled naše starší spoluobčany na adventním setkání na Obecním úřadě. Přáníčka babičkám a dědečkům vyrobily děti ze žlutého, červeného, modrého a zeleného vagónku. 

Návštěva Mikuláše s andílky a čerty

V úterý 5. prosince se do školky přišel po roce podívat z nebes sám velký Mikuláš s doprovodem andílků i čertů. Hodné děti pochválil, lumpíky pokáral a všem nadělil balíčky dobrot.

Putování do Betléma

Krásné představení o blížících se Vánocích jsme si všichni užili v úterý 28. listopadu, kdy do školky přijelo oblíbené Divadélko Kůzle.

Maminko, tatínku, pojďte se mnou do školky

Díky, že jste si našli čas a přišli jste podívat ve středu 22. listopadu dopoledne do školky.

Rodinná dílna v červeném a modrém vagónku

Krásní vánoční andílci se povedli všem maminkám a jejich dětem na rodinné dílně v červeném a modrém vagónku v úterý 21. listopadu. 

Malý inženýr

Ve středu 15. listopadu k nám přijel odborník z Malé technické univerzity, aby dětem třeba ukázal, jak fungují rozvody elektřiny a vody v domech. Děti si samy vyzkoušely z kostek dupla postavit podle plánů domy a pak je spojily "elektrickým vedením". Bylo to moc zajímavé a poučné... 

Rodinné dílny v oranžovém a zeleném vagónku

Díky, že jste si našli čas a přišli jste v úterý 14. nebo ve středu 15. listopadu v podvečer do školky na rodinnou dílnu. Adventní dekorace se všem moc povedly... 

Jak se správně starat o zoubky

V pátek 13. října nás ve školce navštívila paní zubařka Katka a zajímavě dětem pověděla, jak si mají správně čistit zoubky a co jíst, aby zoubky zůstaly zdravé... Děkujeme 🙂

Podzimní hudební dílnička

Ve středu 11. října vyrazily děti z oranžového a zeleného vagónku na výpravu vlakem do Prahy, kde se v kostele sv. Šimona a Judy zúčastnily hudební dílny s podzimní tématikou. 

Barvy duhy

Zajímavý program o barvách si užily děti z červeného a modrého vagónku ve středu 11. října, kdy do školky přišla vědkyně v bílém plášti se svou pomocnicí z Kreativního klubu La Mamka. Děkujeme za poučné pokusy, které si děti mohly samy vyzkoušet...   

Výlet do Hrusic

Ve středu 27. září vyrazily děti z oranžového a zeleného vagónku na výlet do nedalekých Hrusic do Muzea Josefa Lady. Počasí vyšlo jako na objednávku, cesta byla bez problémů a v muzeu se všem moc líbilo.

Včelky a život v úle

Zajímavé povídání o životě včel si poslechly děti ve středu 20. září, kdy za námi přišli včelaři pan Tománek a pan Řepka. Děti viděly, jak včelky v úle žijí a také ochutnaly výborný med. 

Na zahradě a na vycházce


První den ve školce


ŠKOLNÍ ROK 2017 - 18


Školka ani o prázdninách nezahálí

Malujeme, natíráme, pereme velké prádlo, opravujeme dlaždičky, gruntujeme ve třídách, myjeme okna, kultivujeme zahradu, obnovujeme skříňky ve žluté třídě, máme nový kotel ve staré školce a mašinka před školkou je k nepoznání... Díky všem, kteří nám pomáhají...

Rozloučení s předškoláky

Ve středu 28. června jsme se po bublinkové šou sešli všichni na zahradě, abychom se rozloučili s dětmi, které v září nastoupí do 1. třídy. Předškoláci dostali šerpu jako vzpomínku na školku, knížku příběhů a drobné dárky. Bylo příjemné sluníčko, tak si pak děti pochutnaly na báječné zmrzlině 🙂

Bublinková šou

Neuvěřitelné kousky s malými i velikými bublinami a legrační kouzlení si děti užily ve středu 28. června, kdy do školky přijelo DuoJaking. 

ŠKOLNÍ ROK 2016 - 17