Fotogalerie

Sokolník

Ve čtvrtek 24. května za námi do školky přijel pan Ondřej Semecký, aby dětem ukázal nádherné dravé ptáky a pověděl o nich. Děti si také mohly pohladit sovu a vyzkoušet si, jak dravci přilétají na rukavici. 

Divadlo Spejbla a Hurvínka

Děti z oranžového vagónku se v úterý 22. května vypravily na výlet do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka. Pohádka "Hurvínkovo přání" se všem moc líbila...


Autobus

Ve čtvrtek 17. května za námi přijel z Prahy z Divadla Minor opravdový autobus, který ale nebyl vůbec obyčejný. Zaparkoval na parkovišti a děti z červeného, modrého, oranžového a zeleného vagónku viděly zajímavý příběh s hudbou a dalšími efekty. Příběh se všem moc líbil... 🙂

Studánková víla

Zajímavé pokusy s vodou si užily děti z červeného a modrého vagónku ve čtvrtek 10. května, kdy za námi do školky přišly Gábina a Iva z Kreativního klubu La Mamka. Děkujeme 🙂

Čarodějnice ve školce


Zdravá pětka

 Všechny třídy od 18. do 20. dubna navštívila paní z nadačního fondu Zdravé pětky, aby si s dětmi hravou formou povídala o tom, co je a co není zdravé pro naše tělo. Děti moc bavilo sestavovat na talířky obrázky z nakrájené zeleniny.

Mravenčí stezkou

Ve čtvrtek 12. dubna za námi přijela slečna Markéta z Ekologického centra Koniklec, aby dětem  ze žlutého, červeného a modrého vagónku vyprávěla zajímavosti o životě mravenců.

Vědecká laboratoř

Zajímavé pokusy a také výrobu barevného gelu si užili předškoláci ze zeleného a oranžového vagónku ve čtvrtek 12. dubna, kdy za námi do školky přijel pan Marschall za společnosti Marstafit. 

Ukázka práce s předškoláky

Možnost vidět, jak se předškoláci připravují na školu, měli rodiče ve čtvrtek 5. dubna odpoledne. O školní zralosti přednášela dětská psycholožka PhDr. Iveta Míková a o blížícím se zápise do 1. třídy informovala Mgr. Kateřina Schejbalová, ředitelka základní školy.

Malý zpracovatel odpadu

Jak máme správně třídit odpad, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí a spoustu dalších zajímavých informací, se dozvěděli předškoláci z oranžového a zeleného vagónku ve čtvrtek 5. dubna, kdy do školky přijeli odborníci z Malé technické univerzity. 

Mobilní planetárium

Děti z červeného a modrého vagónku měly neobvyklý zážitek v Mobilním planetáriu, které přijelo do školky ve čtvrtek 5. dubna. 

Jarní rodinná dílna v oranžovém vagónku

Rodinná dílna v oranžové třídě se v úterý 27. března vydařila - děti s rodiči a několika prarodiči vyráběly z vařeček velikonoční kuřátka.

Zájmové kroužky v druhém pololetí

Šikovné ručičky, Svět v kastrolu, Tanečky i Hokus - pokus děti stále baví...

Ilustrátor ve školce

Skvěle jsme se bavili ve čtvrtek 22. března, kdy za námi "přilétl" báječný Adolf Dudek s veselým programem o cestování. 

Jarní rodinná dílna v zeleném vagónku

Pestré velikonoční věnce, zajíčky nebo kuřátka vyráběly děti s rodiči (a také jednou babičkou) na rodinné dílně v zeleném vagónku ve středu 21. března.

O pejskovi a kočičce

Milé divadélko o tom, jak pejsek a kočička spolu hospodařili, si užily děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku v pondělí 19. března, kdy za námi přijela Agentura KK. 

Jarní rodinná dílna v modrém vagónku

Velikonoční dekoraci vyráběly děti s maminkami na rodinné dílně v úterý 13. března v modré třídě. 

Březen - do knihovny vlezem 🙂

V týdnu od 12. března navštívily všechny děti místní knihovnu, kde jim paní knihovnice Eva Gojdová ukázala, jak se mají správně chovat ke knížkám, přečetla dětem kousek z pohádkové knížky a děti si také prohlédly knížky, které je zaujaly. Děkujeme za vlídné přijetí...

Barevný svět v Národní galerii

Předškoláci ze zeleného vagónku vyrazili ve středu 7. března na výlet vlakem do Prahy do Anežského kláštera, kde si užili zajímavý program o barvách. 

8. Šešovický masopust

V sobotu 3. března odpoledne předvedly děti ze žlutého, červeného a modrého vagónku, jaké jsou šikovné, když vystoupily v maskách na masopustu ve Svojšovicích. 

Karneval

Báječné dopoledne jsme si užili ve školce ve středu 28. února, kdy děti přišly do školky v krásných maskách. 

Žijeme olympiádou

V modrém a červeném vagónku probíhaly v týdnu od 12. února závody olympijských her - lyžování a biatlon. Děti se do závodění pustily s opravdovou vervou a tak po skončení závodu dostaly při slavnostním ceremoniálu zasloužené medaile. 

Kozlík Pepík se představuje

Neobvyklý zvuk dud a krásné písničky zaujaly děti z oranžového a zeleného vagónku ve čtvrtek 15. února, kdy za námi přijela paní Valentýna Křížová v horáckém kroji. 

Tučňákův výlet

Veselá pohádka Divadla Krab o tučňákovi Tučíkovi, který se vypravil na cestu z pólu, se líbila všem dětem ze žlutého, červeného a modrého vagónku v úterý 13. února.

Předškoláci ve škole

Do první, druhých a čtvrté třídy základní školy se byli podívat všichni předškoláci ze školky ve čtvrtek 25. ledna. Děti si prohlédly školu, vyzkoušely si sedět v lavicích a také vyráběly z papíru. Do školky se pak vracely plní dojmů a jistě i natěšení na zápis v dubnu... Pro starší kamarády školáky si naši předškoláci připravili krásné záložky.

Mobilní planetárium

Ve čtvrtek 18. ledna přijeli do školky z Mobilního planetária s programem o vesmíru, Slunci, planetách a souhvězdích. Děti z oranžového a zeleného vagónku program opravdu zaujal... 

Ledové království

Zajímavé pokusy s vodou a ledem si užily děti z červeného a modrého vagónku ve čtvrtek 18. ledna, kdy do školky přišly z Kreativního klubu La Mamka Elsa a Anna se sněhuláčkem Olafem.

Zima je tu!

Konečně jsme se dočkali, sláva! První sníh si užily děti z modrého a oranžového vagónku na zahradě školky v úterý 16. ledna, děti z ostatních tříd hned další den. 

 Co je u nás nového

V modrém vagónku mají děti od září dva šneky africké - Ulitku a Pepíka. Nové nástavce na skříně mají od prosince v červeném a modrém vagónku, novou televizi pro starou školku nadělil všem pod stromeček Ježíšek... Nový bojler máme po havarii téměř čtyřicet let starého v umývárně u žlutého vagónku. Díky finanční podpoře zřizovatele máme v kuchyni krásnou novou myčku Winterhalter.

Zájmové kroužky

Šikovné ručičky, Keramika, Svět v kastrolu, Hokus - pokus i Tanečky děti moc baví...

My tři králové jdeme k vám...

V pátek 5. ledna se parádně vydařila koleda po Strančicích... 

Zlatá rolnička

Pěvecká soutěž mladých talentů ze zeleného a oranžového vagónku proběhla v pondělí 18. prosince. Děti si samy vybraly školkové, vánoční nebo filmové hity a bez hudebního doprovodu je před všemi zazpívaly na mikrofon. Všichni zúčastnění za svůj skvělý výkon dostali diplom a zlatou rolničku.

Nadílka vánočních dárků

Spoustu krásných dárků nadělil Ježíšek dětem do všech tříd v pátek 15. prosince... 

Vánoční besídky

V letošním roce máme vánoční besídky v jednotlivých třídách. V úterý 12. prosince měly besídku děti v červeném a modrém vagónku, ve středu 13. prosince ve žlutém a ve čtvrtek 14. prosince byla besídka v oranžovém a zeleném vagónku.  

Hvězdičky ze školičky

Tradiční adventní průvod s rozsvícenými světýlky od školky na náměstí ke stromečku jsme si užili ve čtvrtek 7. prosince.

Zpívání dětí na adventním setkání

Ve čtvrtek 7. prosince potěšily děti z oranžového a zeleného vagónku zpěvem koled naše starší spoluobčany na adventním setkání na Obecním úřadě. Přáníčka babičkám a dědečkům vyrobily děti ze žlutého, červeného, modrého a zeleného vagónku. 

Návštěva Mikuláše s andílky a čerty

V úterý 5. prosince se do školky přišel po roce podívat z nebes sám velký Mikuláš s doprovodem andílků i čertů. Hodné děti pochválil, lumpíky pokáral a všem nadělil balíčky dobrot.

Putování do Betléma

Krásné představení o blížících se Vánocích jsme si všichni užili v úterý 28. listopadu, kdy do školky přijelo oblíbené Divadélko Kůzle.

Maminko, tatínku, pojďte se mnou do školky

Díky, že jste si našli čas a přišli jste podívat ve středu 22. listopadu dopoledne do školky.

Rodinná dílna v červeném a modrém vagónku

Krásní vánoční andílci se povedli všem maminkám a jejich dětem na rodinné dílně v červeném a modrém vagónku v úterý 21. listopadu. 

Malý inženýr

Ve středu 15. listopadu k nám přijel odborník z Malé technické univerzity, aby dětem třeba ukázal, jak fungují rozvody elektřiny a vody v domech. Děti si samy vyzkoušely z kostek dupla postavit podle plánů domy a pak je spojily "elektrickým vedením". Bylo to moc zajímavé a poučné... 

Rodinné dílny v oranžovém a zeleném vagónku

Díky, že jste si našli čas a přišli jste v úterý 14. nebo ve středu 15. listopadu v podvečer do školky na rodinnou dílnu. Adventní dekorace se všem moc povedly... 

Jak se správně starat o zoubky

V pátek 13. října nás ve školce navštívila paní zubařka Katka a zajímavě dětem pověděla, jak si mají správně čistit zoubky a co jíst, aby zoubky zůstaly zdravé... Děkujeme 🙂

Podzimní hudební dílnička

Ve středu 11. října vyrazily děti z oranžového a zeleného vagónku na výpravu vlakem do Prahy, kde se v kostele sv. Šimona a Judy zúčastnily hudební dílny s podzimní tématikou. 

Barvy duhy

Zajímavý program o barvách si užily děti z červeného a modrého vagónku ve středu 11. října, kdy do školky přišla vědkyně v bílém plášti se svou pomocnicí z Kreativního klubu La Mamka. Děkujeme za poučné pokusy, které si děti mohly samy vyzkoušet...   

Výlet do Hrusic

Ve středu 27. září vyrazily děti z oranžového a zeleného vagónku na výlet do nedalekých Hrusic do Muzea Josefa Lady. Počasí vyšlo jako na objednávku, cesta byla bez problémů a v muzeu se všem moc líbilo.

Včelky a život v úle

Zajímavé povídání o životě včel si poslechly děti ve středu 20. září, kdy za námi přišli včelaři pan Tománek a pan Řepka. Děti viděly, jak včelky v úle žijí a také ochutnaly výborný med. 

Na zahradě a na vycházce


První den ve školce


ŠKOLNÍ ROK 2017 - 18


Školka ani o prázdninách nezahálí

Malujeme, natíráme, pereme velké prádlo, opravujeme dlaždičky, gruntujeme ve třídách, myjeme okna, kultivujeme zahradu, obnovujeme skříňky ve žluté třídě, máme nový kotel ve staré školce a mašinka před školkou je k nepoznání... Díky všem, kteří nám pomáhají...